Teraslarda Dekoratif Taş Kaplama Nasıl Uygulanır?

Sıradan bir terası mükemmel bir ortama dönüştürmenin püf noktalardan bir tanesine nasıl getirilir. Bu fikir hakkında bu içerikte bilgiler vermeye çalışıcağız. Teras dublex yada villa tarzı yapılarda karşımıza çıkan geniş balkonlara denmektedir.

Son derece kullanışlı bu ortamlar yaşam alanlarının vazgeçilmez bir parçası olabilmektedir. Bu ortamları sıradan ve alışa gelmiş bir yapıdan çıkartıp son derece dekoratif bir görünüm kazandırmak elbette zor gibi görülebilmektedir. Fakat teraslarda dekoratif taş yada tuğla kaplama gibi uygulamalar son derece kolay, hızlı ve pratik montaj imkanları sunan uygulamalardır.

Teraslarda Dekoratif Taş Kaplama

İster kapalı ister açık olsun bir terasın hem görünümünü değiştirmek hemde mevcut duvarları dış etmenlerden koruma amacıyla taş kaplama yapmak uzun vadede avantajlı olacaktır.

Teras Dekoratif Taş Uygulaması Nasıl Yapılır?

Teras duvarlarının en ve boy ölçüleri hesaplanıp, malzemeler uygulama yapılacak olan alana sevk edilir. Alanında uzman ekiplerimiz dekoratif taşların duvara montajını gerçekleştirir.

Sizde teras kapatma için gerekli olan en iyi firmayı bulmayı tercihiniz haline getirin ve en iyi hizmeti alacak olduğunuz firmayı bulduğunuz zaman yüksek maliyet nedeniyle bu hizmeti geri çevirmeyi tercih etmeyin. Aksi halde çok daha ucuza yapılacak olsa dahi teras taş kaplama uygulaması onarılma durumunun söz konusu olamayacağını bilmeniz size bu konuda çok daha iyi bir seçeneği seçmeniz konusunda yardımcı olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

  1. Teras kapatmalarda içeride kalan teras alanı için hangi duvar kaplama seçenekleri uygulanabilir?
    Önceden açık olan bu alan kapatıldıktan sonra duvar kısımlarına iç mekanda kullanılan tüm kaplama malzemesi tercihe göre uygulanabilmektedir. Örnek vermek gerekirse tuğla kaplama, taş kaplama, mozaik ve patlatma taş kaplama, dekoratif panel kaplama gibi bir farklı ve zengin duvar kaplama alternatifleri mevcuttur.

 

Makalede Neler Var?

Yukarı Git