Teras Yalıtımı

Teras Yalıtımı: Son zamanlarda gelişen teras kapatma yöntemleri ile hem evler güneş ışığı ve yağmur gibi faktörlerin olumsuz etkilerinden korunmuş oluyor.

Hem de uygulanan estetik teras kapatma işlemleri ile evler çok daha güzel ve bakımlı görünüyor. Bu sebeplerle çok fazla tercih edilen teras kapatma yöntemlerinde yalıtım problemi büyük bir önem teşkil etmektedir.

 Bu İçeriği Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz… 

 

Çünkü bazı insanlar teraslarını yalnızca ısı ve nem gibi faktörlerden korumak için değil yeterli mekanı eve katmak için yaptırıyorlar.

Teras Yalıtımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu durumda da teras kapatmada yalıtım çok önemli bir rol oynamaktadır. Teras, dış mekan olarak kabul edildiği için geliştirilen yöntemlerin çoğu nem ve su bakımından koruma sağlamaktadır. Ancak son zamanlarda ısı yalıtımı konusunda da pek çok uygulama yapılmaktadır.

Siz de terasınızı evinize dahil etmek ve oturma alanı ya da yatak alanı olarak kullanmak istiyorsanız. Teras yalıtımı konusuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Hem su yalıtımı hem de ısı yalıtımı sağlayan ürünleri tercih etmeniz gelecekte yaşayacağınız pek çok sıkıntıyı önleyecektir. Bu durum sizi daha fazla masraftan kurtaracaktır.

Teras yalıtımı ile birlikte çok kısa bir süre içerisinde teraslar gerek güneş ışınları gerekse kötü hava koşullarına karşı istenilen şekilde korunmuş olacaktır. Ancak pek çok kişi bu tarz teras izolasyon işlemlerinin çok zor olduğunu düşünürler. Bu son derece yanlış bir kanıdır. Teras su ve ısı yalıtımları son derece pratik bir uygulamadır.

Sıkça Sorulan Sorular

  1. Teras su yalıtımının aşamalar nelerdir?
    Teras yalıtımında birinci aşama yalıtım yapılacak olan alanın temizlenmesidir. Temizlikte tazikli su ve deterjan kullanılabilir. Yalıtımının ikinci aşamasında su yalıtım kimyasalının sürme astarının uygulanmasına geçilir. Fileli bir yalıtım istenirse rulo filenin astara uygulanması gerçekleştirilir. Son aşamada son kat sürme izolasyon kimyasalı yapılır. Bu yalıtım kimyasalları havuz su yalıtımda kullanılan malzemelerdir.
Yukarı Git