Teras Üzeri Kapatma

İsteğe ve ihtiyaca göre şekillenen teras üzeri kapatma sistemleri çok yönlü olmakla birlikte kullanıcılarına hem güvenli hem de estetik seçenekler sunmakta. Günümüzde yoğunluklu olarak en fazla tercih edilen ve terasların üzerinde başarıyla tatbik edilen sistem polikarbon adı verilen ve cama çok yakın olmakla birlikte camdan daha hafif ve daha sağlam olan mekanizmalardır.

Teraslarda vakit geçirenler için hem dışarıyı görme imtiyazını sunan hem de sert iklim şartlarına karşı koruyan bir sisteme sahiptir. Aynı zamanda güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyup ısıyı olduğu gibi terasa nakil etme işlem hacmine de sahiptir. Camdan çok daha hafif olduğu için herhangi bir taşınma ve nakliye işleminde rahatlıkla istenilen yere taşınabilir. Aynı zamanda teraslarda dışarıdaki manzarayı müşterilerine izlettirme şansına sahip olduğu için birçok ev ve ofis sahibi tarafından popüler bir şekilde tercih edilmektedir.

Ahşap Kapatma Özellikleri

Geri dönüştürülebilir ve çevre dostu olma özelliğiyle evlerin ve kimi iş yerlerinin dış cephesi ahşap teras üzeri kapatma sistemleri ile donatılmaktadır. Aynı zamanda estetik ve klasik bir görüntü peşinde olan herkesin de sıklıkla tercih ettiği bir üründür ahşap kaplama sistemleri. Genelde müstakil evlerde, tek katlı iş yerlerinde bir iş günü içerisinde rahatlıkla sağlanmaktadır. Aynı zamanda işlem süresi en kısa sürede gerçekleşen bir ürün olduğu için tercih sebebidir. Kapatma sistemleri arasında en ucuzu ve en cep dostu olan sisteme de sahiptir. Sert bir yapıya sahip olduğu için yağmur, kar, dolu gibi sert iklim şartlarına karşı da uzun ömürlü bir şekilde mukavemet gücüne sahiptir.

Çelik Karkas Üzeri Ahşap Kaplama Özellikleri

Kaplama sistemlerinde hem estetiği hem de sağlamlığı arayanlar için özel geliştirilmiş olan çelik karkas üzeri ahşap kaplama çelik ile ahşap malzemelerinin bir araya getirilip aynı yapı üzerinde monte edilmesiyle gerçekleşmektedir. Çelik kaplamanın üstüne özenle yerleştirilen ahşap ile birlikte alt yapısında çeliğin sağlamlığını üst yapısında ise ahşabın zarif görüntüsünü ortaya çıkarmaktadır. Salt çelikten ve ahşaptan yapılan kaplamalara oranla çok daha kullanışlı ve uzun ömürlü olması nedeniyle birçok yapıda tercih edilmektedir.

Bu sistemin aynı zamanda yalıtım özelliği sunması da oldukça etkili bir yapıya sahip olmasına etki etmektedir. Yapım aşamasında her açıdan daha avantajlı olmasının yanı sıra yıllık olarak tadilat ya da bakım gerektirmemektedir. Bu teras kapatma sistemi kullanım yerleri açısından düşünüldüğünde yüksek sıcaklık olan ya da sürekli yağmur alan bölgelerde kullanımında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Bu sayede rahat bir şekilde kurulumu ve kullanımı uygundur.

Sıkça Sorulan Sorular

  1. Neden teras üstü kapatma yaptırılmalıdır? Avantajları nelerdir?
    Teras üzerinin kapatılması mevcut açıktaki terasın üst bölümünün bir kısmının yahut tamamının çatı sistemine benze taşıyıcıların kullanılması vasıtasıyla kapanması uygulamasına denir. Uygulamayı yaptırmanın birden fazla sebebi olabilmektedir. Örnek vermek gerekirse teraslarda yaşam alanı oluşturmak, kötü hava şartlarından ve güneşin zararlı ışınlarından korunmak vs. olarak sıralanabilmektedir.

Makalede Neler Var?

Yukarı Git