Teras Üstü Polikarbon Kapatma

Teras Üstü Polikarbon Kapatma: Polikarbonat levhalar uzun ömürlü, dayanıklı ve ekonomik yapı malzemesinden bir tanesidir. Doğru bir uygulama yapıldığında teras kapatma uygulamalarında mükemmel sonuçlar sunabilmektedir.

 Bu İçeriği Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz…

Teras Üstü Polikarbon Kapatma Nasıl Uygulanır?

Biz daha çok teras kapatmalarda taşıyıcı olarak diğer malzemelere kıyasla daha sağlam ve dayanıklılık olan çelik konstrüksiyon sistemi kullanmaktayız. Polikarbon teras kapama modelinde de tavsiyemiz bu taşıyıcının kullanılmasından yana olacaktır.  Mevcut açık olan terasın ana taşıyıcı ve ara akslarının montajından sonra polikarbon levhanın monte edileceği üst çatı kısmının alüminyum baskı çıtalarının montajı yapılır. Daha sonra polikarbonat levhalar ebatlanarak bu kısımlara yerleştirilir. Üst baskı çıtaları polikarbonun üst kısmına monte edilir. Alt bakı çıtası, polikarbonat levha ve son olarak üst baskı çıtası uygulanır. Bu sayede polikarbonun ek yerlerinden su sızdırmalarının önüne geçilmiş olunur.

Skylight tarzı polikarbonat teras kapatma sisteminde ise solid cam yada polikarbonat levha montajı yapılmaktadır. Bu sayede de insanlar terasların dış etkenlere karşı başarılı bir şekilde korurken aynı zamanda görüntü kesintisi yapılmıyor. İnsanlar kışın en soğuk zamanlarında bile terasta dışarıyı izleme imkanına erişmiş oluyorlar. Günümüzde artık teras kapama işlemleri daha öncesinde hiç olmadığı kadar büyük bir öneme sahiptirler.

Polikarbon, geçirgenliği olan veya tamamen izole yüzeylere sahip kullanışlı bir üründür. Plastik benzeri bir yapıya sahip olan ürün, farklı biçimlerde kullanılabilmesi ile plastikten ayrılmaktadır. Plastikten çok daha uzun ömürlü olan Polikarbon kapamalar güneş ışığından da daha düşük seviyede etkilenirler. Dolayısıyla, plastiğin sağladığı izolasyon özelliklerinin yanı sıra uzun ömürlülük ve dekoratif etki ortaya koyan ürün sektörde yoğun biçimde kullanılmaktadır.

Tabii bu ürün bir güvenlik ürünü değildir. Ağır darbelere dayanıklı olduğu söylenemez. Her ne kadar plastikten kuvvetli olsa da, özellikle güvenlik ihtiyacı bulunan alanların cephelerinde kullanılmak yerine kötü niyetli kişilerin ulaşamayacağı yerlerde veya güvenlik ihtiyacı olmayan yerlerde kullanılması daha doğrudur.

Sıkça Sorulan Sorular

  1. Teras kapatmalarda kullanılan polikarbonat levhanın özellikleri nelerdir?
    Polikarbonat levha ucuz, dayanıklı ve kolay montaj imkanlarına ve avantajlarına sahip bir malzemedir. Uygulandığı alanda ultraviyole ışınları kırar ve doğal aydınlık oluşturur. Camdan daha fazla ışık filtreler ve cama göre 65 kat daha dayanıklıdır. Bakımı ve temizliği oldukça kolaydır.
Yukarı Git