Teras Üstü Kapatma Sistemleri

Kullanım alanlarına ve içinde kullanılan malzemelerin çeşitliliğine göre birçok teras kapatma modelleri yer almaktadır. Bunların en başında empreyenli modeller yer almaktadır. Bilindiği üzere empreyen ahşapların üzerine çeşitli kimyasal formların istenen ve yeterli düzeyde akıtılması işlemidir. Bu sayede normal bir ahşapta bulunan çürüme ve yıpranma payları kimyasal olanaklar ile birlikte azaltılmakta ve teras malzemeleri daha kullanışlı bir şekilde değerlendirilmektedir.

Ahşabın her çeşidine göre uygulama seçenekleri mevcuttur. Ahşaptan çok daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Alın tahtası ile birlikte dekoratif bir kullanıma da ev sahipliği yapmaktadır. Su geçirmez özelliği bulunmaktadır.

Ahşap Teras Üstü Kapatma

Empreyen ahşapların modellerine ek olarak geliştirilen alçıpanlı teras kapama seçenekleri de seçilen ürünler arasında yer almaktadır. Gövdesinde taşıyıcı aksamlar bulunmakla birlikte kapatma modellerinin çok daha işler bir halde kullanılmasını sağlamaktadır. Suların akışına özel sistemleri mevcuttur. Günümüzde özellikle iş yerlerinde ve küçük tesislerde tercih edilmektedir. Teknoloji gelene kadar en yaygın kullanım alanına sahip olan ise ahşap temalı kapatma modelleridir. Basit ahşap malzemesinde pratik olarak üretilmekte ve montajı gerçekleştirilmektedir. Şilte ve membran gibi ek malzemeler ile birlikte desteklenmektedir. Son olarak teras kapatma modelleri arasında ters tavan diye lanse edilen ürünler yer almaktadır. Koruma betonları ve betonarme döşeme gibi ek parçaları bulunmaktadır.

Teras Kapatma Modellerinin Faydaları Neler?

Teras kapatma modellerinin iki tür faydası bulunmaktadır. Bunlardan ilki ısı yalıtımını sağlamalarıdır. Böylelikle kış ve sonbahar aylarında soğuk hava iklim şartlarına karşı 0 korunak sağlamaktadır. Aynı zamanda su yalıtımını da özel boru sistemi ile sağlamaktadır. Yağmurun fazlaca yağdığı alanlarda istikrarlı bir şekilde kullanılmaktadır. Aynı zamanda terasların kullanım ve yaşam alanı olarak belirlenip değerlendirilmelerine de vasıta olmak gibi özellikleri ve faydaları bulunmaktadır.

Teras Kapatma Kullanım Alanları Neler?

Teras kapatma modellerinin kullanım alanları teknolojinin ve endüstrinin gelişmesi ile birlikte hız kazanmıştır. Başta evler olmak üzere ofisler, büyük işletmeler ve tesislerde yaygın bir şekilde uygulanmaktadır.

Teras Kapatma Fiyatları Nelerdir?

Teras kapatma fiyatları kullanılan malzemeye göre değişkenlik göstermektedir. Ek olarak alınan ölçüler ile birlikte fiyat derecelendirmesi yapılmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

  1. Ahşap zorlu hava koşullarına dayanıklı mıdır?
    Ahşap teraslar diğer kapatmalarla kıyaslandığında çelikle aynı olmasa da hemen hemen aynı kullanım ömrüne sahip bir malzeme olmasıyla bilinmektedir. Doğru ahşap tercih edildiğinde ve koruyu malzemeler uygulandığında son derece dayanıklı, sağlam kapatmalar ortaya çıkmaktadır. Kötü hava koşullarına, güneşin zararlı ışınlarına ve dış etmenlere karşı doğru yapılmış bir ahşap teras kapama uygulaması dayanıklıdır.
  2. Ahşap teras kapamalarda su yalıtımını nasıl yapıyorsunuz?
  3. Ahşap malzemede bakteri üretme olasılığı var mıdır?
  4. Ahşap teras kapmada ahşap kısma ilaçlama yapmak gerekiyor mu?
  5. Ses yalıtım özelliği var mıdır?

Teras Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Henüz Puan Yok)
Loading...
Yukarı Git