Teras Üstü Kapama

Teras Üstü Kapatma: Bina ve müstakil evlerin çatı katlarına yapılan teraslar çok amaçlı olarak kullanılabiliyor. Genellikle bahar ve yaz aylarında dinlenmek ve doğaya yüksekten bakmak için oldukça kullanışlıdır. Terasların üst ve yanı kısımları zamanla bazı sebeplerden dolayı kapatılmak istenmektedir.

Terasların üst kısımlarının kapatılması belirli şekillerde yapılması gerekiyor. Kişilerin teras kapatma işlemi yaptırmadan önce kullanışlı malzemelerin tercih edilmesi oldukça önemli bir konudur.

 

Teras Üstü Kapatma İşlemi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Teras üstü kapatma işlemi yapılmadan önce terasın üzerinin kapanmasını sağlayan malzemenin belirli niteliklerde olması gerekiyor. Öncelikle yalıtım konusunda etkili olması gereken teras üstü kaplama malzemelerinin ısı ve su yalıtımı konusunda korunaklı olması gerekiyor. Terasların özellikle bahar ve yaz aylarında sıklıkla kullanıldığı düşünüldüğünde sıcak havaların teraslardaki yaşam alanlarına geçmesini engellemek için ısı yalıtım içeren teras üstü kapama uygulamalarını tercih edilmesinde büyük fayda söz konusudur.

 

Aynı zamanda kışın ve sonbahar aylarında teraslar kullanılmasa da kışın yağacak yağmur ve kar sularından teras içinin korunması için ısı yalıtımın yanı sıra su yalıtımı da sağlayan uygulamaların tercih edilmesi gerekmektedir. Bazı kişiler teras sistemini evlerinin bahçesine yaparak bu bölümleri kış bahçesi olarak da kullanabiliyorlar.

Kullanılacak Malzemelerin Özellikleri Nelerdir?

Malzemeler ısı ve su yalıtımını birlikte içerdiği için hem ısı hem de su yalıtımı konusunda uzun yıllar su ve ısı konusunda sorunsuz bir şekilde istifade edebiliyorlar. Teras ve kış bahçeleri olarak kullanılan mekanlar iklimlendirme sistemi ile yaz ve kış kolay bir kullanım sunması ile kişilerin tercihleri arasında yer alıyor. Rutubet ve neme karşı da oldukça dayanıklı olan bu sistem kişilerin sağlıkları açısından da oldukça önemlidir.

 

Isı Yalıtımında Teras Kapatmanın Faydalarını Keşfedin!

Yaşadığınız evinizde de teras varsa bu terastan kışın pek çok ısı kaybı olmaktadır. Isı kaybını da önlemek istiyorsanız yapacağınız en iyi şey terasınızı kapattırmak olacaktır. Tüm bu avantajlardan yararlanmak için siz de terasınızı kapattırabilirsiniz.

Teras Kapatma Maliyetleri

Teras üstü kapatma maliyetleri kapatılacak olan terasın genişliğine göre değişim göstermektedir. Terasın genişliği maliyeti arttırırken küçük olması sizlere çok büyük masraflar çıkarmayacaktır. Ayrıca maliyeti etkileyen bir diğer unsurda kapatılacak alan üzerine uygulanacak olan çatı modelinin kalitesidir.

Makalede Neler Var?

Yukarı Git