Teras Kapatmanın Faydaları

Teras Kapatmanın Faydaları: Yazlık evinizde teras var ancak kışın yağan yağmurun evinize girmesini ve binaya zarar vermesini istemiyor musunuz? O zaman uygulanacak teras kapatma yöntemi ile evinizi korumaya ve terasınızı da evin içine katmaya hazırlıklı olun. Teras kapatma konusunda uygulanan pek çok yöntem vardır. Bu yöntemlerden olan cam kapatma ve ahşap kapatma en çok tercih edilenlerdendir.

Terasınızın üstünü ahşap kapatma ile kapatarak hem yazın güneş etkilerinden korunabilir hem de kışın yağan yağmurun evinize zarar vermesini engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda cam kapatma ile de terasınızın etrafını çevirebilir ve hem manzaranın tadını çıkarıp hem de tozdan uzak olabilirsiniz. Aynı zamanda gerçekleştireceğiniz bu teras kapatma işlemleri ile evinize gelen kalabalık misafirler için de yeni bir yatak alanı elde etmiş olursunuz.

Teras Kapatma Avantajları

Ülkemizin sıcak iklim üzerinde olmasından dolayı teras bir hayli önemli yer tutar. Eğer bir evde teras var ise o ev için ekstra bir değer sayılır. Tabi bu durum evin kullanım olarak daha keyifli ve geniş bir yapıya sahip olmasını sağlamaktadır.

Terasın dış ses ve kirlilikten korunması için gerekli izolasyon veya kapatmaların yapılması gerekebilir. Burada en etkili, ekonomik ve estetik olanı teras üstü kapatma uygulamasıdır.

Teras Cam Kapatmalar

Teras kapatma, başlı başına profesyonellik gerektiren bir iştir. Milimetrik hesaplamaların işin içinde olduğu bu kapatma uygulaması günümüzde oldukça sık tercih edilen uygulamalardır. Teras cam kapatma, eve verdiği artı katma değerin yanı sıra içeriden dışarının şeffaf bir şekilde görülebilmesi hasebiyle ilk tercih sebeplerindendir. Yapılan bu çalışma sonrası yeni bir geniş bir odaya kavuştuğumuzu rahatlıkla belirtebiliriz. Çünkü teras cam kapama, ses ve ısı izolasyonunda çok etkili bir yöntemdir.

Günümüzde güney bölgelerimizde balkon cam kapama işlemi de en az teras cam kapama işlemi kadar ilgi görmektedir. Cam, silinebilir ve şeffaf olması nedeniyle bir terasta kullanılabilecek en iyi bir malzemedir. Hepimizin bildiği gibi cam, doğallığıyla sağlığa zararlı hiç bir madde içermemektedir. Şeffaf oluşu cam kapama işlemi yapılmış bir yeri evin en ferah ve geniş bölümüne dönüştürüyor. Teras cam kapama, terası yılın her mevsimi kullanım olanağı tanımaktadır.

Bununla birlikte teras cam kapama, her eve uygulanmamaktadır. Bu işlemin olması için evin bir terasının olması gerekmektedir. Günümüzde yaşam kalitesini artması, dış mekân sayılan terasların cam kapama işlemiyle hayatımızda yeri artmaktadır.

Teras kapatma uygulamaları en çok evlerde görülmektedir. Ancak bununla birlikte sektörel alanda en çok tercih edilen alanlar kafelerdir. Daha fazla müşteri çekmek amacıyla şeffaf kapatma modellerini tercih eden kafeler, kış ve sonbahar aylarında içerideki ısıyı ayarlamak amacıyla teras kapatma modellerinden birini tercih etmektedir. Bununla birlikte kimi iş yerlerinin yüksek alanlarında da toplantı ve lansman geceleri için teras kapatma uygulamalarına gidilmektedir.

Teras Kapatmanın Faydaları Nelerdir?

Teras kapatma işlemi binanın ve terasların dokusunu bozmaz ve bina ve müstakil evlerinizin görünümüne estetik bir görünüm kazandırır. Ayrıca yağmur yağdığı zaman zeminlerde meydana gelen aşınmaları ve zedelenmeleri önlemek için teras kapatma işlemi yapılmaktadır. Su sızıntıları ve bu sızıntıların yarattığı çürüme ve bozulmaların önlenmesi içinde uygun teras kapatma yöntemleriyle engellenebilir. Yaz aylarında ayrıca cam kapatma yaptığınızı varsayarak istediğiniz zamanda teras kapatmaların açılır kapanır, özellikte olması her mevsim kullanılır olduğunu göstermektedir. Aynı zamanda binaların terasları sadece vakit geçirmenin yanında eşyaların depolanması amacıyla da kullanılabilir. Dolayısıyla eşyaların iyi ve güvenli bir  muhafaza edilmesi açısından da tercih edilmesi gerekir.

Makalede Neler Var?

Yukarı Git