fbpx

Teras Kapatmalarda Su Yalıtımı Nasıl Olmalıdır?

Teras Kapatmalarda Su Yalıtımı: Teras kapatmaların nedenleri arasında su sızdırmaları başlıca problemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu problemlere karşı en etkili çözüm terasın tamamının kapatılması olarak görülebilir. Fakat kapatılan her terasta artık su sızdırmalar yada su kaçakları olmayacak diye bir kural söz konusu olmamakta.

Doğru uygulanmayan yada kalitesiz malzeme kullanılan teras kapatma uygulamalarında çoğunlukla su sızdırmalarından kaynaklanan problemler yaşanmaktadır. Bu problemlerin önüne geçmek için dikkat edilmesi gerekenler başlıca;

Teras Kapatmalarda Su Yalıtımı 

1. Kaliteli Malzeme Seçimi: Kaliteli ve birinci sınıf malzeme seçimi size uzun vadede kazandırır.  Kullanılan malzeme zamanla ne kadar az deforme olursa bakım süreleri de o kadar uzar. Bu da terasın bakım maliyetlerini minimuma indirir.

2. Doğru Uygulama ve Montaj: Malzeme ne kadar kaliteli olursa olsun doğru bir uygulama yapılmadığında kapatmalarda su sızdırmaları ve su birikintilerinden kaynaklanan deformeler meydana gelebilmektedir. Su sızdırmalarının önüne geçmek için malzeme ve uygulamanın nasıl yapıldığını kontrol ediniz ve bu problemlerin önüne geçiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

  1. Teraslarda en doğru su yalıtım uygulaması hangisidir?
    Tabi ki en doğru su yalıtım uygulaması mevcuttaki açık olan terasın kapatılması olacaktır. Sürme su izolasyonlarıda su sızdırma problemlerine karşı etkili bir çözümdür fakat bu uygulamalar zamanla etkisini yitirebilmekte ve deforme olabilmektedir. Bunların yanı sıra bakım ve onarımı kapatmaya kıyasla maliyetli ve uğraştırıcıdır.
Yukarı Git