fbpx

Teras Kapatma Uygulaması Yaptırmanın Avantajları

Teras Kapatma Uygulaması Yaptırmanın Avantajları: Açık terasların en büyük dezavantajı dış etmenlere karşı korumasız olmasıdır. Yağmur sularının yaşam alanlarına sızması, güneşin zararlı ışınlarından beton, fayans vs. yapı elemanlarının etkilenmesi bunların en büyük örneklerindendir.

Açık terasın kapatılması durumunda ki bu uygulamada da dikkat edilmesi gereken bir çok husus vardır. Terasın kapatılması durumunda ki avantajları ilk olarak yağmur, kar dolu gibi atık suların terasın mevcut alanına zarar vermesinin önler. Su sızdırmalarına karşı en etkili yalıtımı teras üstü kapatma uygulaması sağlar.

İkinci olarak güneşin zararlı ışınlarından terasın tamamının korunmasını sağlar. Terasta bulunan mobilya ve fayans ve malzemelerin güneş ışınlarından korur. Daha estetik bir görünüm sağlar.

Kapatılmış olan bir teras size artı bir oda artı bir alan kazandırır. Buda yapının değerini olumlu yönde etkilemekte ve size avantaj olarak dönmektedir. Toparlayacak olursak teras kapatma terasın korunması, evinize eklenecek bir yada birden fazla oda, yapının değer kazanması gibi bir çok avantajı birden barındırmaktadır.

Yukarı Git