Teras Kapatma Modelleri

Günümüzde birçok farklı amaçla kullanılan teras kapatma modelleri birçok farklı malzemeden imal edilmektedir. Malzeme tercihleri tamamen ekonomik gerekçelere ve tercih sebeplerine göre değişkenlik göstermektedir. Bunların başında ahşap kapama modelleri gelmektedir. Ahşap ürünlerden imal edildiği için diğer ürünlere oranla nispeten daha ucuz bir ekonomiye sahiptir. Ahşap olmalarının yanı sıra PVC ürünleri ile desteklenmekte ve bu sayede su geçirmez özelliklere sahip bir ürün olarak teraslarda kullanılmaktadır. Montajı son derece kolaydır ve birkaç saat içerisinde tamamlanmaktadır. Bir diğer kapama modeli ise çelik sistemlerle kendini göstermektedir.

Teras Kapatma Uygulamasının Fiyatlandırılması 

Önceleri sanayi alanlarında ve büyük işletmelerde kullanılan çelik kapama modelleri fiyatlarının ucuzlaması ile birlikte ev ve kişisel ofislerde de kullanılmaktadır. Tıpkı çatı sistemlerinde olduğu gibi çok az personel sayısı ile kurulum işlemleri gerçekleşmektedir. Garanti kapsamında yer alan çelik kapama modelleri uzun ömürlü olarak kullanılabilir özelliklere sahiptir. Doğal afetlere karşı yüksek mukavemet gücü vasıtasıyla tercih sebebidir. Özellikle yangın riski taşıyan iş yerlerinde kullanılması mecburidir. Son olarak ters tavan modelleri teras kapama ürünleri ve seçenekleri arasında yer almaktadır. Ekstra destekleyici kolları olduğundan dolayı su geçirmez özelliklere sahiptir. Pratik bir kullanımı bulunmaktadır.

Teras Kapama Modellerinin Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Teras kaplama modellerinin uygun kullanımı ve montajı ile birlikte olumsuz hava koşullarına karşı teras ve yapının tamamını korunmaktadır. Aynı zamanda evlerde uygulanan kaplama modelleri sayesinde birçok teras alanı kullanıma açık hale getirilmektedir. Olumsuz hava koşullarının etkilerini en aza indirgeyen bu sistemler vasıtasıyla terasta vakit geçirmek, yemek yemek ve hobi alanları oluşturmak ihtimaller dahilinde yer almaktadır.

Alternatif Teras Kapatma Modelleri Var Mı?

Moda çizgisine uygun ve tamamen dekoratif uyum içerisinde üretilmiş birçok alternatif teras kaplama modeli bulunmaktadır. Bunların başında şeffaf teras kaplamalar gelmektedir. Ek olarak çeşitli biçimlere ve şekillere açık olan tamamen dekoratif modeller de son yıllarda yaygınlık kazanmıştır. Yelken biçimli teras kalama modelleri Abd ve Avrupa ülkelerinde sıklıkla tercih edilmekte ve satın alınmaktadır. Müstakil evlerde bahçe ve havuz gibi yapılarla tamamen uyumlu olan birçok alternatif ürün de diğer seçenekler arasında yer almaktadır.

Sık Sorulan Sorular

  1. Teras kapatma çeşitleri nelerdir?
  2. Teras kapamada en çok tercih edilen modeller hangileridir?
  3. Uygulama yerine göre mimarlık hizmetleri veriyor musunuz?
  4. Doğal aydınlatma sağlıyor mu?
  5. Montaj süresi ortalama ne kadar sürer?

Makalede Neler Var?

Yukarı Git