Teras Hareketli Tente Kapatma

Teras Hareketli Tente Kapatma: Bilindiği üzere, ülkemizde teras kapatmak ruhsat izni ya da belediyeden izin almadan yapılamıyor. Artık izin gerektirmeden bir sistem geliştirildi. Teraslarda hareketli tente kapama ile ruhsat izni gerektirmeden, gerektiğinde açılır gerektiğinde kapanır şekilde kullanılmak için tasarlanmıştır.

Şimdi bu teras hareketli tente kapatma ürün çeşitlerine hep birlikte göz atalım:

Katlamalı – Raylı Tente

Otel, villa, cafe ve teraslar için uygun olan bu sistem, açılır – kapanır şekilde tasarlanır. Aynı zamanda, fonksiyonel ve şık duruşu ile de göze hitap etmektedir. Ürün, alüminyumdan üretilmektedir. Ayrıca, polyester boyalı olup, hiçbir ek malzemeye ihtiyaç duymadan, kendi orijinal askısı ile ayakta durabilmektedir ve dört mevsim kullanma imkânına sahiptir.

Tente Güneşlikleri

Bu ürün daha çok dış mekân gölgeliği olarak kullanılmak ile birlikte, hareketli olmasından dolayı teraslara da uygulanabilmektedir. Tente güneşlik, tamamen kumaştan üretilmiş olup, bir kutu içerisinde toplanmaktadır. Hareketli kolları sayesinde, istenildiği zaman açılıp, istenildiği zaman kolaylıkla kapanabilirler. Ayrıca, kutunun içinde toplanan olan tente güneşlik, açılırken içinde bulunan fırça sayesinde kendi kendini temizleme özelliği bulunmaktadır.

Otomatik Açılır Cam Tavan Sistemi 

Bu sistem sayesinde, terasınızı eğer çok kullanamıyorsanız ya da yağmur, kar, gibi doğa olaylarından etkileniyor ise, otomatik açılır cam tavan ile teraslarınızı evinizin bir odası haline getirebilirsiniz. Terasınızda, bu sistem sayesinde istediğiniz şekilde bir oda gibi döşeyerek, gelen konuklarınızı ağırlayabilirsiniz.

Camlarda, temperli cam ve güneş kontrol sistemi olduğu için, yaz aylarında size güneş ışığı yansımaz. Bu nedenle, en çok tercih edilen, teraslarda hareketli tente kapama çeşidi, otomatik açılır cam tavan sistemidir. Kış aylarında ise, cam tavanı kapattığınızda, oluşturduğunuz sıcacık ortamda, bir yandan çayınızı keyifle yudumlar iken, diğer yandan yağan karın o eşsiz manzarasını ve güzelliğini izleyebilirsiniz.

Hareketli tente kapama sayesinde, artık terası olan herkesin tente yaptırma yarışına girdiği açıkça görülüyor. Sadece özel mülklerde değil, aynı zamanda, küçük işletmelerin teras katlarında kullanılarak, yaz aylarında açılıp, kış aylarında ise kapanması sağlanabilir, böylelikle gelen müşterileriniz ne sıcaktan ne de soğuktan etkilenmez. Yapmanız gereken tek şey bizi arayarak, sipariş vermek. En kısa zamanda evinize ya da mekânlarınıza gelip ölçü alarak, istediğiniz şekilde, teras kapama işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz.

Evlerinde terası olan insanlar teras keyfinin ne denli güzel ve rahatlatıcı olduğunu bilirler. Ancak her güzel şeyin ne yazık ki bir de dezavantajı vardır. Teraslar yazın sıcak ortamında güneş ışınları ile direkt olarak temas halinde olduğu için çok fazla ısınır ve bu ısıyı evinizin içine gönderir.

Bu sebeple de zaten sıcak olan yaz geceleri neredeyse çekilmez hale gelir. Bu sebeple açık teras severler için geliştirilen hareketli tente ile teras kapatma yöntemi ile güneşin en çok etki ettiği öğle saatlerinde terasınızı güneş ışınlarından koruyabilir. Evinize de bu sıcaklığın girmesini engelleyebilirsiniz. İstediğiniz zaman açıp istediğiniz zaman kapatabileceğiniz hareketli tente ile teras kapatma işlemini uyguladıktan sonra çok memnun kalacaksınız. Yaz mevsiminde gündüz güneşin zararlı etkilerinden uzak kalırken gece de yıldızların tadını çıkarabileceksiniz. Aynı zamanda beklenmedik yağmurlar içi de son derece kullanışlı olan hareketli tente ile çok kısa bir sürede terasınızın üzerini kapatabilir. Yağmur suyundan evinizi ve eşyalarınızı koruyabilirsiniz.

Özellikle de işletmeler için hareketli tente kaplama seçenekleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerin başında ise kalitesi gelmekte. Çünkü bu tarz ürünlerin fiyatları sürekli olarak satın alınabilecek tarzda düşük olamayabiliyor. Böylesi durumlarda tentenin zarar görmesi demek, tekrardan aynısının satın alınması anlamına gelebiliyor. Bu tarz durumların önüne geçilmesi adına öncelikli olarak dikkatli bir araştırma yapılması gerekmektedir. En iyi hizmeti almak adına mutlaka yüksek müşteri memnuniyetini hedeflemiş ve bu konuda farklı çalışmalar yapan tente markaları arasından seçim yapmak gerekmektedir. Satın alınacak hareketli tente ile alakalı akılda yer eden her türlü sorunun doğru şekilde cevaplandırılması, gerekli olan noktalarda tentelerin satın alındığı kişiler ile hızlı bir şekilde iletişime geçilebilmesi önemlidir.

Makalede Neler Var?

Yukarı Git