Teras Dekorasyonu

Çatı katına sahipseniz veya müstakil bir konutunuz varsa ve burada düzenlemeler yapmak istiyorsanız size teras dekorasyon önerileri verebiliriz.

Firmamız sektörde çatı uygulamaları ile fark yaratmaktadır ve dekorasyon konusunda bizim önerilerimiz bu konuda size oldukça faydalı olabilir.

Teras Dekorasyonu ve Önerileri

Teras dekorasyonu dendiğinde geleneksel yaklaşım, klasik çatı ile kapatılması ve belki cam balkon uygulamalarının yapılmasıdır. Ancak sektörde bundan çok daha farklı çözümler bulunmaktadır ve bu çözümler birbirinden değişik dekorasyon fikirlerini beraberinde getirmektedir. Öncelikle terasımızı açık mı yoksa kapalı mı olarak kullanacağımıza karar verilmelidir.

Teras Üstü Kapatma Avantajları

Teras, açık bırakıldığında pek çok olumsuzluğu beraberinde getirecektir. Bunların birincisi elbette su sızıntılarıdır. Devamlı yağmur ve kar gibi yağış tiplerine maruz kalan zemin, zaman içerisinde ister istemez su geçirecektir. Sonuç olarak terasın altında kalan dairenin tavanında ciddi dekoratif kusurlar, hatta zaman içerisinde statik problemlere varan sorunlar ortaya çıkacaktır. Bu nedenle teras kapatma, teras dekorasyon önerileri içerisinde birinci öneridir. Kaldı ki üzeri açık bir terasın altında kalan daire yazın da ciddi bir ısıya maruz kalacaktır.

Terasın üzerini kapatmanın yanı sıra, yanlarını kapatmak da isteyebilirsiniz. Hatta bütün terası cam ile kapatıp görüşünüzü engellemeden bahsettiğimiz olumsuzluklardan kurtulabilirsiniz. Teras dekorasyon önerileri içerisinde en şık çözümlerden birisi kuşkusuz cam teras kapatmadır. Hareketli veya sabit biçimde yaptırabileceğiniz uygulama sonuç olarak mükemmel bir görünüm ve konfora ulaşmanızı sağlayacaktır.