Teras Cam Kapatma

Teras Cam Kapatma: Teraslar yaz aylarında insanların zamanlarını geçirmekten keyif aldığı yerler arasında bulunmaktadır. Havaların ısınmasından sonra kapalı bir alanda kalmak istemeyen insanlar bu alanlarda sevdikleri ile diledikleri gibi zamanlarını geçirirken aynı zamanda da serin havanın da tadını çıkartma imkanına erişmiş olabiliyorlar.

 Bu İçeriği Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz…

 

Teras cam kapatma işlemlerinin gerçekleştirilmesi sayesinde ise artık teraslar yalnızca yaz aylarında kullanılmıyor. Bununla birlikte kış aylarında da insanlar gerek buralarda zaman geçirme gerekse.

Kullanmadıkları eşyaları bu alanda saklayabiliyorlar. Teras bölgelerinin kapatılarak kullanılabilmesi adına günümüzde ahşap, cam ve metal gibi birçok farklı şekilde özel olarak hazırlanabilmektedir. Bu aşamada önemli olan şey ise en iyi sonuçların elde edilmesi adına doğru materyallerin kullanılması.

 

Teras Cam Kapatma Avantajları

İnsanların büyük bir kısmı teras cam kapatma için yalnızca ahşap seçenekleri kullanmaya özen gösteriyor. Ancak son dönemlerde cam kapatma modelleri de gerek evlerde gerekse iş yerlerinde görünümün güzel olmasından ötürü birçok kişi tarafından tercih edilmeye başladı.

Bu aşamada dikkat edilmesi gereken ayrıntılardan bir tanesi ise bulunulan alana en iyi şekilde yapılabilecek kapatma sistemi olmalıdır. Böylece çok kısa bir süre içerisinde yapılacak olan teras kapatma işlemi sayesinde büyük ya da küçük olması fark etmeden. İstenilen her türlü teras için oldukça kısa bir süre içerisinde profesyonel kapatma sistemleri yapılarak teraslar yılın her günü kullanıma hazır bir hale getirilmiş olacaktır.

Geniş teraslara sahip olan insanların en çok şikâyet ettikleri nokta genelde aşırı güneş alması ya da fazla yağmurdan zeminlerinin yıpranmasıdır. Bu yüzdende teraslarının üzerini kapatarak daha kullanılabilir hale getirmek istiyorlar.

Bu düşüncelerinde de son derece haklılar bazen güneş ve yağmur gibi mevsimsel olaylar teraslarınızı aşırı derecede yıpratabilir ve kullanım alanlarınızın görselliğini bozabilir. Eğer balkonunuz aşırı güneş almıyorsa kiremit çatı kapama ya da ahşap kapama yaptırıp az gelen güneşi de engellemek istemiyorsanız teras cam kapamalar yaptırabilirsiniz. Bu şekilde hem az güneş alan balkonunuzun güneşini kesmemiş olursunuz hem de yağmur ve kar gibi doğanın yıpratıcı etkisinden teraslarınızı korumuş olursunuz.

 Cam Kapamalar İle Şık Teraslar

Cam kapama teraslar son derece şık ve modern görüntüsü ile dikkat çekmektedir. Her şeyden önemlisi terasınızın daha aydınlık gösterecek ve güneş almasını engellemeyecektir. Özellikle de engin teraslarda yapılan hobi bahçeleri içinde son derece faydalı olan güneşi daha iyi yansıtacaktır. Teras cam kapamalar ile her zaman farklı bir teras tasarımı gerçekleştirmiş olursunuz.

 

Teras cam kapamalar sistemlerinde kullanılan camlar temperli cam olup darbeye dayanıklıdır. Bu şekilde kolay kolay kırılma ya da zarar görme gibi bir durumla karşı karşıya kalmazsınız. Diğer çatı kapama modellerine göre daha şık bir görüntü sergileyen cam kapamaları genelde dayanıklılık konusunda sorgulayan insanlar için söylenebilir ki cam kapamalarda en az ahşap kapamalar kadar dayanıklıdır.

Teras Kapamada Cam Kalitesi

Hem güneşinizi engellemeyen hem de kış aylarında yağmurdan sizi koruyacak olan cam kapama sistemleri her zaman kalitenin havasını solumanıza yardımcı olacaktır. Cam kapamaların her zaman için modernizim açısından ayrı bir yer bulunmaktadır. Cam kapama sistemlerinde farklı renklerin de yapılabiliyor olması sayesinde istenildiği taktirde sizin isteklerinize göre farklı renkler de tercih edilebilir.

Cam kapamalar sayesinde yazın güneşten kışın da yağmurdan dolayı kullanılamayan teraslarınızı dört mevsim kullanılabilir hale getiriyoruz. İsterseniz oda şeklinde kullanabilir isterseniz kendinize özel bir hobi bahçesi oluşturarak doğal bir ortam yaratabilirsiniz. Cam kapama teraslar her zaman için kullanım açısından tercih edebilecekleriniz içinde en iyi kapama şeklidir.

Cam Çatı Teras Kapatması

Teraslarda kullandığımız cam kapama sistemleri tamamen güvenlik üzerine tasarlanmış ve üretilmiş camlardır. Camlar imalatta özel işlemlerden geçerek temper ve laminasyon özelliği eklenir. Bu sayede camların olası bir kırılma durumunda parçalanmaz veyahut dağılmazlar. Bu camlara en belirgin örnek araç camları verilebilir. Kaza durumunda bu camların parçalanıp dağılmaması bir çok yaralanma ve ölümlü kazanın önüne geçmiştir. Aynı sistem teraslarda kullandığımız camlar içinde verilebilir.

Teras Cam Kapatması

Camlı sistem sayesinde teras üstü kapama sizlere kışın soğuk geçirmeden teraslarınız da oturmayı nasip etmektedir. Buda insanların teraslarının üst kısmını daha çok camlı sistemler ile kapatma konusunda hem fikir olduğu noktaların başında gelmektedir. Öte yandan bu sistemler sayesinde yaptırılacak olan teras üstü kapama ile yaz aylarında da teraslarınızın içerisine güneş ışığının girmesini sağlar.

Teraslara cam kapatma işleminin avantajı manzaranın ve dış mekanın tamamen yaz kış görünür olmasıdır. Ahşap kapatmaya nazaran yine cam kapatmanın güvenli olması koku yapmaması dayanıklı yapıda olması çok önemlidir. Cam kapatma sistemleri hem güneşten faydalanması açısından hem de kışın soğuk geçirmemesi dolayısıyla teras konforuna büyük katkı sağlar. Cam kapatmaların en önemli özelliği Yağmur, kar dolu ve fırtınanın oluşturduğu materyallerin tesirinden korur ve içeride eşyaların muhafazası için güvenli ortam sağlar.  Ayrıca cam kapatma sisteminde farklı renk seçeneklerinin sunulması,binalarin daha  modern ve estetik görünümüne katkıda bulunur.

Teras Kapatma Yöntemleri Nelerdir?

Teras kapatma işleminin farklımalzemelerle yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler cam çatı teras kapatma, ahşap kapatma işlemleri, teras üstü çatı kapatma işlemleridir.Bu teras kapatma yöntemlerinden cam çatı yöntemi saydam ve görünür olması nedeniyle bina teraslarının ve manzarası ve görünür olması açısından büyük avantaj  sağlar. Teras ahşap kapatma işleminde ise binanın terasına görünüm açısından ve kış aylarında olumsuz hava koşullarından korunması amacıyla tercih edilen yöntemdir.

Teras Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

Makalede Neler Var?

Yukarı Git