Teras Cam Kapatma Sistemleri

Cam çatı sistemlerinin bir kaç temel özelliği vardır. İlk olarak hafiftir ve fazla ağırlığa sebep olmazlar. Bunun yanı sıra şeffaf olmasından ötürü ferah ve aydınlık bir ortam oluşmasını sağlarlar.

Teras Cam Kapatma Sistemleri

Teras cam kapatmalar, çelik veya alimünyum konstrüksiyon üzerine monte edilmekte ve bu sayede son derece güvenli olmaktadır. Ayrıca cam ve çelik ya da alimünyum görüntüsü de birbirini tamamlamaktadır. Bundan ötürü teras çatı modelleri arasında cam teras kapatma oldukça tercih edilmektedir.

Teras Kapatma Nasıl Yapılır?

Cam her ne kadar güzel ve ferah bir ortam oluşmasını sağlasa da bölgenin iklimi yağış durumu, camın kullanılmasını riskli hale getirebilir. Teras çatı modelleri seçiminde müşteri tercihi kadar iklimde önemli bir rol oynar. Camın yerine cam görünümüne sahip fakat daha esnek ve sağlam olan polikarbonat da kullanılabilir. Bu malzeme, cama kıyasla daha hafif, esnek ve dayanıklıdır. Temizlik konusunda özel bir cama gerektirmediği gibi cam konforuna yakın bir konfor sunmasıyla tercih edilen malzemelerden biridir.

Teraslarda, evlerin bir odası olarak değerlendirilmekte ve özellikle yaz aylarında keyifli anların geçirildiği ortak kullanım alanı olmaktadır. Bunun için teraslara artık daha fazla özen gösterilmektedir. Teraslara, cam balkon, camekan uygulamaları yapılmaktadır. Teraslar üzeri camla kapatılarak harika bir tasarım yakalanabilir. Ya da yazlık mekanların kış bahçesine dönüştürülmesi sayesinde kışın da söz konusu mekanın kullanımı sağlanabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

  1. Teras kapama nedir?
  2. Teras cam kapatma güvenli midir?
  3. Teras üstü cam kapatma sistemleri kaç yıl dayanıklıdır?
  4. Kapatmaların garanti süresi ne kadardır?
  5. Cam kapatmaların özel bir bakıma ihtiyacı var mıdır?

Makalede Neler Var?

Yukarı Git