Teras Cam Kapatma Nedir?

Teras Cam Kapatma Nedir?: Alüminyum iskelet üzerine ısıcam ürünleri veya temperli cam takılarak gerçekleştirilen uygulamada, tercihe den müşteriler için motorlu açılabilir cam tavalar da inşa edilebilmektedir.

Örneğin, restoranların bahçe kısımlarında önceleri şeffaf polistren; yani muşamba ile gerçekleştirilen uygulama. Şimdi cam ile kapatılan mekanizmalar sayesinde çok daha uzun ömürlü ve şık hale gelebilmektedir.

Teras Cam Kapatma Nedir Nerelerde Tercih Edilmelidir?

Bu tip alanların üstünü kapatmak isteyenler, cam çatı nedir? Sorusunu kaçınılmaz olarak aramaktadır. Zira uygulamanın ilk maliyeti ile kullanım ömrü dikkate alınarak yapılacak bir hesaplamada, cam çatının çok daha uzun ömürlü olduğu sonucuna kolayca ulaşılabilmektedir.

Ayrıca cam çatı nedir? Sorusuna cevap olarak ulaştığımız uygulamaların dekoratif özellikleri de dikkate alındığında bir çok yönteme göre çok daha uygun bir uygulama olduğunu net bir şekilde görebilmekteyiz. Eski bir çatı sürekli masraf isterken, yeni çatıyı uzun süreli kullanmak mümkündür. Türkiye’de çatı yapımında genellikle kiremit kullanılır. Kiremitin elbette sağladığı faydalar vardır ama kırılgan olması nedeni ile sürekli tadilat ister. Rüzgar, kar, yağmur gibi doğal iklim tiplerine karşı çatının asfalt kiremitten yapılması tavsiye edilir. Asfalt kiremitler hem ekonomik hemde kullanışlıdır.

S.S.S.

  1. Teras üstü cam kapatma nedir?
  2. Teras kapatmalarda nelere dikkat edilmelidir?
  3. Teras üstü cam kapatma sistemlerinde hangi malzemeler kullanılmaktadır?
  4. Teras kapatmalarda kullanılan cam sistemler ne kadar dayanıklıdır?
  5. Teras cam kapatmalarda montaj süresi ne kadardır?

 

 

Yukarı Git