Şeffaf Çatı

Şeffaf çatı, üreticinin üretiminin sonucu olan ve modern teknoloji kullanılarak yapılan bir çatı türüdür. Bu şeffaf çatıyı kullanmanın temel amacı, güneş ışığından gelen doğal bir aydınlatma sistemi yaratmaktır.

 Bu İçeriği Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz…

 

Doğal bir aydınlatma sistemi elde etmenin yanı sıra, cam çatı kullanılması birçok başka avantaj da sağlayabilir. Şeffaf çatı da iyi ve doğru bir şekilde üretilirse daha uzun bir servis ömrüne sahiptir. Çünkü bu malzeme çürümez ve aşırı hava değişikliklerinin olması durumunda bile boyutu veya şeklini değiştirmek kolay değildir.

Şeffaf Çatı Neden Daha Hesaplıdır?

Daha sonra finansman açısından, bu çatı fiyatı diğer çatı tiplerinden daha ucuzdur. Ayrıca, kurulum sürecinin yapılması çok kolaydır ve yalnızca bir veya iki kişi tarafından yapılabilir, böylece ücret maliyetlerini azaltır. Ayrıca, cam çatı, daha hafif yapısı nedeniyle birçok iskelet ve diğer çelik veya kil çatılar gibi yapılara ihtiyaç duymaz.

Bir diğer avantaj, cam çatı sadece bir renkten ibaret değildir, aynı zamanda binadaki tadı veya durumu ve tasarım alanına göre uyarlanabilecek birçok seçeneğe sahiptir. Benzer şekilde, boyut ve şekil ihtiyaçlar ile hizalanabilir.

Kaliteli Şeffaf Çatı Nasıl Olmalıdır?

Eğer şeffaf bir şeffaf çatılar satın almak istiyorsanız, çatının anti-UV veya anti-UV özelliklerine sahip olması durumunda, diğerlerinin yanı sıra düşünülmesi gereken hususlar garanti edilmelidir. Çünkü bu çatıyı kullanırken güneş doğrudan ve tam olarak odaya girecektir. Çatının montajı yanlış yerde olduğu için de bu çatılar göz kamaşması yapabilir. Bu nedenle, kurulum, güneş ışığının geldiği yöne göre ayarlanmalıdır, böylece ışık, özellikle gündüz, çok parlak bir atmosfere neden olmayacak şekilde düzenlenebilir. Ayrıca oda içindeki hava sıcaklığı belli seviyede tutar.

Şeffaf Çatı Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Ayrıca, çatının montajı da sızıntı olaylarına neden olmayacak şekilde düzenlenmelidir. Çünkü bu çatı montaj teknikleri, başka bir çatıya sahip olarak kullanılmıştır. Çerçeve, yapı ve pozisyonun hazırlanması, şeffaf tavanın diğer çatı ile karışmaması için düzgün bir şekilde yapılmalıdır. Eğer anlamadıysanız, ilk önce bu problemi anlayan kişiye sorulmalıdır. Sizde Kaliteli Ve uygun bir şeffaf çatı almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

  1. Güvenlikle ilgili her hangi bir problem çıkartır mı?
    Yaptığımız şeffaf çatılarda önceliğimiz güvenlik. Cam gibi bir malzemeyi çatı örtüsü olarak kullanmak elbette yanlış malzeme ve işçilikte çok riskli bir durumdur. Öyle ki can kaybı ve büyük yaralanmalara varan kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Fakat doğru malzeme burada özel üretim camlar ve güçlendirilmiş taşıyıcılar devreye girmekte ve doğru montaj yapıldığında şeffaf camlar son derece güvenli çatı sistemleri sunmaktadır.
  2. Kullanım alanları sıklıkla nerelerdir?
    Şeffaf çatı sistemlerinin genel olarak kış bahçeleri içerisinde tercih edildiğini söylemek mümkün. Öyle ki zaman zaman evlerin çatı kısımlarında ve sık olmasa da fabrikaların veya firmaların çatı kısımlarında kullanılıyor. Fakat veriminin bu bölgeler üzerinde daha az bulunmasından dolayı çok daha sık bir şekilde genel olarak kış bahçelerinde kullanılan bir uygulamadır.
  3. İzolasyon ömrü ne kadar?
  4. Kullanılan malzemelerin garantisi ne kadardır?
  5. Öz bir bakımı veya her hangi bir zahmeti var mı?
  6. Yüksek katlarda rüzgara dayanıklı mıdır?

Makalede Neler Var?

Yukarı Git