Pratik Sundurma

Pratik Sundurma: Sundurmalar, genelde bir kapının önünde, sırtı duvara verilecek şekilde dizayn edilir. Çeşit çeşit sundurma seçeneği mevcuttur. Albayrak Yapı İnşaat, her zevke ve her ihtiyaca hitap edebilen sundurma sistemleri üretir. Sundurma ihtiyaçlarınız için firmaya gönül rahatlığı ile başvurabilirsiniz.

Sundurma kelime anlamı olarak bina ve konutların zemin katından yer zemin ile aynı hizada veya yükseltilmiş, üst kısmı bir çatı ile örtülü, yan kısımları camlı ya da açık olan, büyük ebatlarda balkon ya da verandadır. Sundurmalar mimari özellikleri bakımından ilk olarak Hindistan’da görülmüştür. Hindistan’da gelişme gösteren sundurma daha sonra batıya yayılarak batı ülkelerinde de kullanılır hale gelmiştir.

Kapıdan içeri girileceği esnada, yağmur, kar, dolu ve benzeri doğa olaylarından korunmak için, sundurmalardan yararlanılır. Sadece bu amaçla değil, sadece şık görüntü arz ettiğinden ötürü de sundurmalar satın alınmaktadır.

Bina girişlerinde sundurma olduğu takdirde, açıkçası binanın havasına hava katılır. Pek çok bina girişinde sundurmalara rastlamaktayız. Siz de binanınızın girişine şık ve aynı zamanda pratik sundurmalar taktırmak isterseniz, Albayrak Yapı İnşaat ile iletişim kurunuz.

Sıkça Sorulan Sorular

  1. Pratik polikarbon sundurma nasıl üretilmektedir?
    Pratik kapı üstü için tasarlanan polikarbon sundurmaların taşıyıcı kolonları 3 mm metalden CNC kesim olarak imal edilir. Taşıyıcı sundurma ayaklarında gaz altı kullanılarak birleşim yerleri kaynaklanır. Daha sonra elektrostatik boya ile sundurma taşıyıcıları boyanır. Üst kaplama örtüsünde ise 10 mm polikarbonat levha kullanılır. Levhanın etrafı alüminyum U çıtası ile kaplanır.
Yukarı Git