Teras Üstü Solid Cam Kapatma

Teras Üstü Solid Cam Kapatma: Teras üzeri kapatma uygulamaları eskiden olduğu gibi çelik ve ahşabın aksine. Bir çok farklı ve son teknoloji ürünleri kullanarak da yapılabilmektedir.  Açık teraslar güneşin zararlı ışınlarına karşı korunaksızdır. Bunun yanı sıra kötü hava koşulları ve atık sularda terasta bulunan mobilya ve zemin kaplamalarını deforme edebilmektedir. Tüm bu problemlerden korunmanın kesin  ve tek çözümü teras kapatma uygulaması olacaktır. Kapatılan teraslarda güneşin zararlı ışınlarının ve yağmur sularının yaşam alanlarına sızmasının önüne geçilir.

Solidcam adı verilen ürün tek katlı polikarbonat levhalardır. Bu levhalar görünüm olarak camdan farksızdır. Fakat camın kırılganlığının aksine son derece dayanımlı ve mukavemetli bir malzemedir. Solidcam teraslar skylight cam uygulamalarında olduğu gibi alüminyum taşıyıcı ve baskı çıtalar gibi yapı elemanlarının montajından sonra alana uygulanır.

Teras Üstü Polikarbon Kapatma

Teras Üstü Polikarbon Kapatma: Polikarbonat levhalar uzun ömürlü, dayanıklı ve ekonomik yapı malzemesinden bir tanesidir. Doğru bir uygulama yapıldığında teras kapatma uygulamalarında mükemmel sonuçlar sunabilmektedir.

Teras Üstü Polikarbon Kapatma Nasıl Uygulanır?

Biz daha çok teras kapatmalarda taşıyıcı olarak diğer malzemelere kıyasla daha sağlam ve dayanıklılık olan çelik konstrüksiyon sistemi kullanmaktayız. Polikarbon teras kapama modelinde de tavsiyemiz bu taşıyıcının kullanılmasından yana olacaktır.  Mevcut açık olan terasın ana taşıyıcı ve ara akslarının montajından sonra polikarbon levhanın monte edileceği üst çatı kısmının alüminyum baskı çıtalarının montajı yapılır. Daha sonra polikarbonat levhalar ebatlanarak bu kısımlara yerleştirilir. Üst baskı çıtaları polikarbonun üst kısmına monte edilir. Alt bakı çıtası, polikarbonat levha ve son olarak üst baskı çıtası uygulanır. Bu sayede polikarbonun ek yerlerinden su sızdırmalarının önüne geçilmiş olunur.

Teras Polikarbon Kapatma Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

Hareketli Cam Çatı

Hareketli Cam Çatılar ve Açılır kapanır tavanlar, soğuk ve yağışlı havalarda yapıldıkları mekânı korumakta her mevsim kullanılabilir mekânlar oluşturmaktadır. Bu mekânları oluştururken aynı zamanda estetik bir görünüm kazandırır.

Hareketli Cam Çatıların Avantajları

Açılır kapanır tavan sistemleri sayesinde yaşam alanlarını genişletir. İnşa edildiği mekânda ısı yalıtımı sağlamaktadır. Sadece soğuk ve yağışlı havalarda değil aynı zamanda yaz aylarındaki kavurucu sıcaklarında etkilerini azaltır. Bu sistemlerin her mekâna uygulanacak geniş model yelpazesi ve ürünler ile çözümler sunmaktadır. Mekânın üzeri tamamen kapatılabildiği gibi tamamen açılabilmektedir. Isı yalıtımı sayesinde ısı tasarrufu sağlar.

Cam Çatılar Nerelerde Tercih Edilir?

Yağmurlu ve yağışlı havalarda su yalıtımı sayesinde içeriye su almaz. Camlar rüzgâra ve çarpmaya karşı dayanıklıdır. Tavan sistemlerinin temizlenmesi çok kolaydır. Ayrıca paslanmaz malzemeden yapılmaları sebebi ile paslanma yapmayacaktır. Bakım ihtiyaçları da oldukça az olup uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilecektir. Ses yalıtımı da sağlayabilmesi sebebiyle ortamın huzurlu havasına katkı sağlar. Camlar ve çerçeveleri dış etkenlere karşı üst düzey dayanaklığa sahiptir.

Hareket Edebilen Cam Tavan Sistemleri

Açılır cam tavan sistemlerinde mekânlara uygun çözümler bu konuda ücretsiz olarak talep edilecek keşif ile ulaşılmaya başlanacaktır. Bu sayede mekânınızın ölçüsü alınacak sizin istediğiniz alan ile ilgili uygun bir proje yapılacaktır. Proje sizin tercihleriniz ve tasarım ekibinin ince çalışması ile şık bir tasarım oluşturulacaktır. Bu tasarım sayesinde istenen estetik görünümün tüm güzelliğinden yararlanabilecektir. Müşteri beğenisi sağlandıktan sonra ince işçilik ve teknolojik makinalar sayesinde mekânın şıklığını sağlayacak üretim yapılacaktır. Bu üretim son derece deneyimli ustalar tarafından titizlikle montaj yapılarak estetik görünümün kusursuz olması sağlanacaktır. Kısa sürede montaj yapılacak uygulanacak mekânı inşaat görünümüne bürünmesine neden olunmayacaktır.

Sistem Uygulamasının Fiyatlandırması

Hareketli cam çatı fiyatlarına birçok husus etki etmektedir. Bunların başında mekânın genişliği, tasarıma, tercih edilecek ek aksesuarlara, cam kalınlığına göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda yapılması gereken firmamızdan keşif istemek ve tercihlerinizden sonra oluşturulacak proje sonucu fiyat hesaplaması yapılmaktadır.

Fiyatlandırmada müşteri memnuniyetini en üst seviyede sağlama gayreti nedeniyle en üst düzey kalitedeki ürün uygun fiyatlı sağlanmaktadır. Tüm sistemlerde kullanılan malzemeler TSE standartlarında ve kalitesi piyasada da bilinen malzemelerden oluşmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

 1. Cam çatı nedir?
 2. Ağır iklim şartlarına dayanıklı mıdır?
 3. İzolasyon ömrü ne kadardır?
 4. Montaj süreci ne kadardır?
 5. Hareketli çatı sistemlerinin ömrü ne kadardır?

Teras Kapatma Sistemlerinin Avantajları

Teras Kapatma Sistemlerinin Avantajları: Yaygın olarak kullanılan teras üzeri kapatma sistemleri sahip oldukları çeşitli renk. Ana materyal ve çalışma sistemleri sayesinde her türlü alanda kullanım imkânı sağlamaktadır. Ayrıca bu sayede her zevke hitap eden özellikleri sayesinde kullanıldıkları alanlarda beklentileri karşılar nitelikte olmaktadır.

Teras Kapatma Sistemlerinin Avantajları

Gerek her mevsim kullanım imkânı sunması gerek ise sağlamış olduğu ısı yalıtımı konusunda önemli derecede avantajlara sahip olmaktadır Dolayısıyla evlerin veya iş yerlerinin açık yapıdaki alanlarının yani bahçe veya teras alanlarının bu teras üzeri kapatma sistemleri sayesinde yapıya dahil edilebilmektedir. Ayrıca bu alanların her mevsim rahatlıkla kullanım olanağı sağlamaktadır.

Teras Kapatmaların Faydaları

Kış mevsiminin soğuk ve kötü hava koşullarına karşı teras veya balkon alanların korunması konusunda da çeşitli özelliklere sahip olmaktadır. Dolayısıyla ısı izolasyonu konusunda olduğu kadar suyun içeri sızmasını önleme avantajı sağlamaktadır. Bu bağlamda önemli derecede su izolasyonu sağlamakta olup, zemin bozulması konusunda önleyici nitelik taşımakta ve sunmuş olduğu ısı yalıtım özelliği sayesinde de enerji tasarrufu da sağlamaktadır. Dolayısıyla ekonomik bir kullanım özelliği ile bütçeye destek olmakta ve bu avantajları sayesinde oldukça tercih edilmektedir.

Çeşitli çalışma mekanizmalarına sahip olan bu sistemler kullanıldıkları her alanın tarz özelliklerine uygun olarak tercih edildiği takdirde oldukça şık, modern ve aynı zamanda fonksiyonel avantajlar sağlamaktadır.

Sık Sorulan Sorular

 1. Teras kapamanın faydaları nelerdir?
 2. Kullanılan ürünlerin mukavemeti nedir?
 3. Teras kapatma çeşitleri nelerdir?
 4. En uygun teras yalıtım sistemi hangisidir?
 5. En ekonomik teras kapama sistemi hangisidir?

Teras Kapatma Detayları

Deneyimli ve alanında uzman ekibimiz ile birlikte sizlere teras kapatma detayları kapsamında hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde önce gerekli ölçümleri yapıyor, daha sonra teraslarınızı seçeneklerimiz arasından en uygun bulduğunuz modeller vasıtası ile güzelleştiriyoruz. Teraslarını çevresel faktörlere karşı kapalı tutmak isteyen ve bir yandan da teras alanlarını dekoratif bir dinlenme alanına çevirmek isteyen herkesi firmamıza bekliyoruz.

Teras Kapatmalarda Hizmet Sunduğumuz Alanlar

Firmamıza sitemiz veyahut telefon aracılığıyla ulaşan kişilere çok zengin içeriklere sahip teras kapatma detayları sunmaktayız. Bunlardan ilkini teras çelik konstrüksiyon kapatmaları oluşturmaktadır. Çelik malzemesinin hem dayanıklı hem de estetik görünümünü sizler için birleştiriyor ve kapatmak istediğiniz teraslarınızda başarılı bir şekilde uyguluyoruz. Çelik montajı çok kolay bir ürün olduğu için bir iş günü içerisinde hızlı ve güvenli bir şekilde teras kapatma detayları doğrultusunda çalışıyor ve sizlere hizmet sunuyoruz.

Uygulamanın Avantajları

Müşterilerimize sunduğumuz seçenekler arasında ahşap konstrüksiyon kapatma modelleri de bulunmaktadır. Ahşabın konforunu ve rahatlığını çok iyi bilen müşterilerimiz için evlerini istedikleri ölçüde ahşabın kalitesi ve güvenliği ile bütünleştiriyoruz. Her eşyaya ve mobilyaya mutlak uyum içerisinde dekoratif bir zevk olan ahşap ürünlerimiz indirimli fiyatları ve kampanyalı ödeme seçenekleri ile birlikte evlerinizi, teraslarınızı firmamız aracılığıyla güzelleştirmeye devam ediyor.

Doğru Bir Kapatma Nasıl Olmalıdır?

Teras hareketli tente kapatmaları da sizlere modern bir şekilde sunduğumuz hizmetler arasında bulunmaktadır. İstenildiği zaman açılan, istenildiği zaman tamamen kapanan bu tente modelleri ile birlikte pratik kullanımların keyfini sonuna kadar yaşayacaksınız. Yazları açık kışları kapalı olarak kullanabileceğiniz hareketli tente kapatmalarına da çok uygun fiyatlarla erişebilirsiniz. Faaliyet alanımızda olan bir diğer uygulamamız ise teras sabit skylight cam kapatmaları sistemleridir. Tamamen modern isteklerin ve tercihlerin bir uzantısı olan bu uygulamalarımız öncelikli olarak müşteri memnuniyeti baz alınarak yapılmaktadır.

Son Olarak Teras Kapatma Hakkında

Özel bir cama sahip olan bu uygulamalarda güneşin tüm zararlı ultraviyole ışıkları dışarıda kalmaktadır. Size sadece yararlı ışıklar ve ısılar gelmektedir. Aynı zamanda dekoratif bir yapı parçasına sahip olan bu teras kapatma modelimizde hem terasınızı hem de evinizi komple güzel gösterme iddiası taşıyor. Son olarak teras hareketli skylight cam kapatmaları modellerimiz de yeni sahiplerini firmamızda beklemektedir.

Sık Sorulan Sorular

 1. Teras Kapatma montaj süreci nasıl oluyor?
 2. Teras kapamanın ses izolasyona her hangi bir faydası var mıdır?
 3. Teras kapamadan sonra herhangi bir özel bakım süreci var mıdır?
 4. Teras kapamanın yüksek mevkilerde güvenlik problemleri oluşur mu?
 5. Teras kapamada kullanılan malzemelerin garanti süreci nedir?

 

Çelik Çatı Üzeri Osb Membran

Bora İnşaat olarak uzun yıllardır her türlü çatı sistemi tadilatını ve inşaatını başarıyla yapmaktayız. Çatı, binanın en önemli alanlarından biridir. Çatının sağlamlığı binanın ömrünü uzatır ve yanında pek çok fiziki yarar sağlar. En sağlam çatı sistemi ise hiç şüphesiz çelik çatıdır. Bunun yanında düşünüldüğü gibi çok yüksek maliyetli bir sistem değildir.

 Eski tip çatılarla arasındaki en büyük farklar

Peki çelik malzemeden yapılan bu sistemin diğer çatılardan farkı nedir? En büyük fark, çelik çatı bir defa yapılır ve ömür boyu hiçbir tadilat gerektirmeksizin, yenileme yapmaksızın binanızı her türlü doğal afet, hava koşulu ve fiziki darbeye karşı korur. Bu bakımdan güvende olmanızı sağlamanın yanı sıra maddi olarak da cebinizin dostudur. Sadece sağlamlık sağlamayan çelik çatı sistemleri; hem ısı, hem ışık, hem de yalıtım artısı taşımaktadır. Ayrıca dış görünüşü de eski tip çatılara ve benzerlerine nazaran daha şıktır.

Çelik Çatı Üzeri Osb Membran

Bora İnşaat olarak Türkiye’nin her yerindeki ev, iş yeri, fabrika ve benzeri bina ve alanlarınıza çelik çatı üzeri osb membran hizmeti sunmaktayız. Üstelik bunu ücretsiz keşif ve mimari hizmeti sunarak yapmaktayız. Siz yalnızca çelik çatı üzeri osb membran sistemini yaptırmak istediğiniz alanı bize gösterin, biz uzman ekibimizle işinizi kolaylaştıracak en uygun sistemi size sunalım.

 Nasıl görüneceği konusunda son karar sizin

Çelik çatınız iç çalışmaları uygun materyaller ile bittikten sonra dış kaplamasını istediğiniz renkte seçmeniz, binanıza en uygun görüntüyü tercih etmeniz mümkündür. Bora İnşaat olarak teknolojinin son hizmetlerinden faydalanarak bu güne kadar yüzlerce noktaya çelik çatı üzeri osb membran hizmeti sunmuş olmanın gururunu yaşamaktayız. Peki, bu işlem ne kadar sürmektedir? İşinizi engeller mi? Zamanınızı alır mı? Size eziyet çektirir mi? Hayır! Ekibimiz kararınızı verdiğiniz takdirde çok kısa bir süre içinde sizin istediğiniz çalışma saatleri aralığında işlemi tamamlar ve size hiçbir şekilde temizlik ve tadilat işi bırakmaz. Asla çalışma akabinde ekstra ücret ödemezsiniz. Bizimle görüşmek için randevu alabilir veya kafanızdaki herhangi bir soruyu hemen sorabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

 1. Ağır iklim şartlarına dayanıklılığı nasıl?
 2. Diğer çatı sistemlerine göre farkları nelerdir?
 3. Bu sistemin ısı ve su yalıtımına faydaları nelerdir?
 4. Yangına karşı dayanıklılığı var mı?
 5. Yalıtımın ömrü ne kadar?

 

Polikarbon Çatı Kapatma

Polikarbon Çatı Kapatma: Günümüzde cam ürününe alternatif olarak geliştirilen ve çok kısa bir sürede alıcı kitlesi oluşturan polikarbon çatı kapatma sistemleri birçok farklı sektörde hizmet alanına uygulanmaktadır. Öncelikli olarak tarım alanlarında değerlendirilir. Seracılık, bağ ve bahçe gibi işlemlerde güneş ışığını en doğru ve potansiyeline uygun olarak yansıttığı gerekçesiyle portatif ve kullanışlı bir şekilde değerlendirilmektedir.

Aynı zamanda reklamcılık sektöründe de kullanılır. Hafif ve taşınabilir olmasının yanı sıra kolay şekil alabilir özellikleri nedeniyle reklam sektörünün tanıtım alanlarında, duyuru konseptlerinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda çeşitli süs ve çerçeve eşyalarının yapımında ve süslenmesinde de etkin rol oynar.

Çatı kapatma sektörler arasında sıklıkla inşaat sektöründe de kullanılmaktadır. Yeni evlerin ve yapıların birçoğunda bu türden bir çatı sistemi uygulanır.

Sık Sorulan Sorular

 1. Polikarbonun ısı veya su yalıtımına bir faydası var mı?
 2. Malzemelerin garanti süresi ne kadar?
 3. Montaj süresi kaç gün?
 4. Montaja ekstra garanti veriliyor mu?
 5. Genelde nerelerde kullanılır?

Şeffaf Çatı

Şeffaf çatı, üreticinin üretiminin sonucu olan ve modern teknoloji kullanılarak yapılan bir çatı türüdür. Bu şeffaf çatıyı kullanmanın temel amacı, güneş ışığından gelen doğal bir aydınlatma sistemi yaratmaktır.Doğal bir aydınlatma sistemi elde etmenin yanı sıra, cam çatı kullanılması birçok başka avantaj da sağlayabilir. Şeffaf çatı da iyi ve doğru bir şekilde üretilirse daha uzun bir servis ömrüne sahiptir. Çünkü bu malzeme çürümez ve aşırı hava değişikliklerinin olması durumunda bile boyutu veya şeklini değiştirmek kolay değildir.

Şeffaf Çatı Neden Daha Hesaplıdır?

Daha sonra finansman açısından, bu çatı fiyatı diğer çatı tiplerinden daha ucuzdur. Ayrıca, kurulum sürecinin yapılması çok kolaydır ve yalnızca bir veya iki kişi tarafından yapılabilir, böylece ücret maliyetlerini azaltır. Ayrıca, cam çatı, daha hafif yapısı nedeniyle birçok iskelet ve diğer çelik veya kil çatılar gibi yapılara ihtiyaç duymaz.Bir diğer avantaj, cam çatı sadece bir renkten ibaret değildir, aynı zamanda binadaki tadı veya durumu ve tasarım alanına göre uyarlanabilecek birçok seçeneğe sahiptir. Benzer şekilde, boyut ve şekil ihtiyaçlar ile hizalanabilir.

Kaliteli Şeffaf Çatı Nasıl Olmalıdır?

Eğer şeffaf bir şeffaf çatılar satın almak istiyorsanız, çatının anti-UV veya anti-UV özelliklerine sahip olması durumunda, diğerlerinin yanı sıra düşünülmesi gereken hususlar garanti edilmelidir. Çünkü bu çatıyı kullanırken güneş doğrudan ve tam olarak odaya girecektir. Çatının montajı yanlış yerde olduğu için de bu çatılar göz kamaşması yapabilir. Bu nedenle, kurulum, güneş ışığının geldiği yöne göre ayarlanmalıdır, böylece ışık, özellikle gündüz, çok parlak bir atmosfere neden olmayacak şekilde düzenlenebilir. Ayrıca oda içindeki hava sıcaklığı belli seviyede tutar.

Şeffaf Çatı Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Ayrıca, çatının montajı da sızıntı olaylarına neden olmayacak şekilde düzenlenmelidir. Çünkü bu çatı montaj teknikleri, başka bir çatıya sahip olarak kullanılmıştır. Çerçeve, yapı ve pozisyonun hazırlanması, şeffaf tavanın diğer çatı ile karışmaması için düzgün bir şekilde yapılmalıdır. Eğer anlamadıysanız, ilk önce bu problemi anlayan kişiye sorulmalıdır. Sizde Kaliteli Ve uygun bir şeffaf çatı almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

 1. İzolasyon ömrü ne kadar?
 2. Kullanılan malzemelerin garantisi ne kadardır?
 3. Öz bir bakımı veya her hangi bir zahmeti var mı?
 4. Yüksek katlarda rüzgara dayanıklı mıdır?
 5. Güvenlikle ilgili her hangi bir problem çıkartır mı?

 

 

Çelik Çatı

Son dönemlerde popüler olan ve her alanda kullanılabilen çatı sistemleri sağlam yapısı ile ön plana çıkmıştır. Malzemelerin kalitesi ve profesyonel işçilik ile uzun süre konfor sağlayan çelik çatı sistemleri binalarda, iş yerlerinde, kapalı alanlarda uygulanmaktadır. Peki, bu sistemin faydaları nelerdir?

Profesyonel Hizmetler İle Güvenli Alanlar

Çelik çatıların en önemli özelliklerinin başında güvenilir olması gelmektedir. Çelik olması nedeni ile sökülme ya da kopma gibi sorunlar ile karşılaşmazsınız. Güven veren özelliği ile bazı riskleri ortadan kaldıran çelik çatı sistemlerimiz su sızdırmaz. Mevsim şartlarına uyumlu olduğu için pas tutmama özelliği vardır.Çeliğe soğuk olarak şekilde verme yöntemi ile tasarlanan çelik çatılar, ihtiyaçlarınız ve taleplerinize göre farklı şekillerde tasarlanmaktadır. Çelik çatıların kullanım alanları çok geniştir.

Çelik Çatıların Kullanım Alanları

Son dönemlerde çok talep gören çelik çatı sistemleri kolay kullanımı ile birçok avantaj sağlamaktadır. Uygulama yapılacak alanın şartları göz önüne alınarak üretilen çelik çatılar yeni nesil yöntemler arasına girmiştir. Teknolojinin gelişmesi ile beraber geliştirdiğimiz sistemlerimiz ile sizlere daha avantajlı ve kullanışlı ürünler sunuyoruz.

 •  Alışveriş merkezleri
 •  Depolar
 •  Hafif çelik binalar
 •  Konut yapıları
 •  Sosyal tesisler
 •  Hayvan barınakları
 •  Hangarlar

 Neden Çelik Çatılar Tercih Edilmelidir?

Çatı sistemleri yaptırmayı düşünenler neden çelik çatılar sorusunu sormaktadır. Birçok konuda avantajı olan çelik çatıların ekonomik olması ilk özelliğidir. Diğer çatı sistemlerine göre çok ekonomik olan bu sistemin dayanıklı olması bir diğer avantajıdır.Özellikle su sızdırmayan yapısı ile kış aylarındaki kar ve yağmur gibi dış etmenlerden koruyan çelik yapılar rüzgâr ve fırtına sorunlarında da dayanıklıdır. Montajı son derece kolay olduğu için zaman tasarrufu sağlar. Ayrıca imalat süresi de kısadır.

Çelik Çatı Sistemlerinin Avantajları

Ömrü uzun olan çelik çatılar istediğiniz zaman nakliye edilebilmektedir. Yani binadan taşınacağınız zaman çatı sisteminizi de rahatlıkla götürebileceksiniz. Bu da sizlere ekonomik avantaj sağlayacak. Projelendirme aşamasından itibaren yanınızda olan ekibimiz sizlere isteklerinize en uygun üretimi yapmaktadır.Diğer çatı sistemlerinde görülen eksiklikler çelik çatılarımız ile ortadan kaldırılmıştır. Her türlü alanlarınızda kullanabileceğiniz çatı sistemlerimizi inceleyerek çelik çatıların farkını görebilişiniz.

Sık Sorulan Sorular

 1. Ekstra konstrüksiyona ihtiyaç olur mu?
 2. Montaj süreci nasıl olur?
 3. Diğer sistemlere göre avantajları nelerdir?
 4. Deprem, toprak kayması gibi afetlere ne kadar dayanıklıdır?
 5. Yalıtıma faydaları nelerdir?

Fabrika Çatı Aydınlatması

Yüksek tavanlı geniş mekânlar arasında sayılan fabrikalarda daha kaliteli bir çalışma ortamı için farklı sistemler geliştirilmektedir. Gün ışığından en güzel şekilde yararlanmayı sağlayan fabrika çatı aydınlatması sayesinde sizlerde büyük avantajlar sağlarsınız. Profesyonel bir ekip tarafından profesyonel olarak yürütülen hizmetlerimizden memnun kalacaksınız.

Fabrikalarda Gelişmiş Aydınlatma Sistemleri

Son dönemlerde popüler olan fabrika çatı aydınlatması ile hem çalışma alanları aydınlanır hem de havalandırılır. Yapılan işin hammaddesine göre ortama zararlı partiküller yayılmaktadır. Bu da çalışanların sağlığına olumsuz etki ederek ciddi sorunlara neden olmaktadır. Kullanım kolaylığı sunan fabrika çatı aydınlatması sistemi ile çalışılan ortamlar havalandırılarak zararlı kimyasallardan arındırılır. Bu sayede temiz ve sağlıklı ortamda çalışma sağlanır. Ayrıca karanlık olan ortamlar gün ışığı ile aydınlanmış olur.

Nerelerde Kullanılır? Avantajları Nelerdir?

Çatı aydınlatma sisteminin nerelerde kullanılabileceği birçok işyeri sahibi tarafından araştırılmaktadır. Her türlü fabrika ortamında uygulanabilen bu sistem özellikle kimyasal üretim tesisleri, endüstriyel yapılar, gıda tesisleri, turistik tesisler, Pazar yerleri, fuar alanları, tarım – hayvancılık tesisleri ve depolama sistemlerinde kullanılmaktadır.

Fabrika Çatı Aydınlatma Kapakları

Eskiden teknolojik olmayan yöntemler kullanılmaya çalışılırken, teknolojinin gelişmesi ile beraber yeni nesil aydınlatma sistemleri kullanıma sunulmaktadır. Alanında uzman olan bir ekip tarafından sunulan bu sistemler sayesinde gün ışığından daha fazla yararlanılmaktadır.

 Fabrikalarda çalışma ortamları çok önemlidir. Sağlıklı ortamlarda çalışan bireylerin işgücü performansı çok daha yüksektir. Yapılan işin türüne göre kullanılan ham maddeler ortama bazı kimyasal bileşenleri yayarlar. Bu kimyasalları soluyan çalışanların sağlığı ciddi derecede tehdit altındadır.Çalışanların sağlığını korumak ve daha güvenilir bir ortamda çalışmalarını sağlamak için çatı aydınlatma sistemleri geliştirilmiştir. Bu sistem sayesinde gün ışığından uzun süre faydalanabilirsiniz. Bu da elektrik enerjisinden tasarruf etmenizi sağlar.

Görüldüğü gibi fabrikalara uygulanan aydınlatma sistemleri ekonomik avantaj sağlar. Elektrik enerjisinden sağlanan tasarruf sayesinde ödenen fatura tutarı azalır. Ayrıca ortamın istendiği zaman havalandırılması sağlanarak çalışanların işgücü verimi yükseltilir. Bu da elde edilecek işin kalitesini artırır.Birçok yönden avantaj sağlayan aydınlatma sistemini fabrikalarınız için mutlaka düşünmelisiniz. Dayanıklı ve güvenilir olan aydınlatma sistemlerimiz sayesinde hem çalışanlarınızın sağlığını korursunuz hem de ekonomik fırsatları elde edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

 1. Çatı aydınlatmalarının yalıtıma herhangi bir zararı olur mu?
 2. Kullanılan malzemelerin çeşidi nelerdir?
 3. Malzemelerin garanti süreleri ve malzeme ömrü ne kadardır?
 4. Çatı Yalıtımının ömrünü kısaltma gibi problem yaşatır mı?
 5. İmalat ve montaj süreci ne kadar sürer?