Kış Bahçesi

Kış Bahçesi: Kış bahçesi çok eski zamanlardan kalma bir ev içi bahçe dekorasyonudur. Bununla birlikte gelişen teknoloji ve yapı donanımları ile birlikte üst seviyede korunaklı ve estetik ölçülerde inşa edilebilmektedir. En fazla tercih edilen ve revaçta olan kış bahçesi modeli dikdörtgen modeldir.

Bahçe veya balkon keyfinizi kış aylarında da devam ettirmek istiyorsanız, kış bahçesi hazırlıkları yapmaya başlamalısınız. Yaz aylarında keyfini çıkardığınız balkon, bahçe veya verandanız bulunuyorsa bu keyfi kışın da devam ettirebilirsiniz. Sizlerde kışın kullanamadığınız balkon, bahçe, veranda veya terasınızı birbirinden güzel çatı ve pencere sistemleri ile kapatılmasını sağlayarak bir kış bahçesi yapabilirsiniz.

Kış bahçesi Evlerde kullanılan kış bahçeleri tek meyilli ve çift meyilli olarak iki ayrı modele indirgenmiştir. Bununla birlikte bazı iş yerleri ve kafe tarzı yerlerde de ticari kış bahçeleri bulunmaktadır.

Sıcacık Bir Ortamda Doğayla İç İçe

İnsanoğlu, var olduğu günden bu yana doğanın bir parçası olarak tabiatla iç içe yaşamayı çok sevmektedir. Her ne kadar insan, çağlar atlasa da devirler değişse de doğa ile o içgüdüsel bağı asla kopmayacaktır. Yeşil bütün cazibesiyle insanı kendine çekmekte, ona güçlü ve özgür hissettirmektedir.

Yemyeşil ağaçlar, çiçekler, kuş sesleri ve mavi gökyüzü ne muhteşem bir tablo öyle değil mi? Peki bu tabloyu zihninizde çizdiğinizde aklınıza hangi mevsim geliyor? Durun tahmin edelim ilkbahar veya yaz ayları. Ancak teknolojinin gelişmesi ile ortaya çıkan kış bahçesi konsepti, size bu eşsiz tabloyu dört mevsim vadetmektedir. Bu sayede etrafınızdaki güzel çiçekleri, doğadaki dostlarımız hayvanları ve olağanüstü gökyüzünü kar, kış, yağmur, çamur demeden seyre dalabileceksiniz hem de bir bahar tadında. Birçok çeşit yapı malzemeleri kullanılarak inşa edilen kış bahçeleri, ısıtma ve soğutma altyapısına sahip olmaları ve içinde bulunan insana huzur dolu bir ortam sunmaları sebebiyle giderek yaygınlaşmaktadır.

Şehrin tüm gürültüsü, trafiği ve stresinin ortasında dahi; kendinize ait huzurla dolu doğal bir yaşam ortamına sahip olabilmek mükemmel bir ayrıcalıktır. Dışarısı soğuktan buz gibi olduğunda bile, siz kış bahçenizde yeşilin tadını çıkarıp sıcacık bir ortamda çayınızı yudumlayabileceksiniz.

Kış Bahçesi Tasarımı

Kış bahçesi konsepti, isteğe göre şekillendirilip projelendirilebilmekte olup genellikle yan yüzleri cam balkon sistemi, tavan kısmı ise cam şeklinde tasarlanmaktadır. Böylelikle içerisindeki kişi hem etrafını hem de gökyüzünüzü rahatlıkla görebilmekte ve o cam engellerin varlığını bile hissetmemektedir. Suni de olsa tam anlamıyla dış ortamla bir bütünleşme söz konusudur.Tavandaki cam çatı sisteminin ve yanlardaki cam balkon sistemlerinin hangi kısımlarının açılır kapanır, hangi kısımlarının sabit olacağına siz karar verebilmektesiniz. Elbette ne kadar çok hareketli parça olursa size o kadar kullanım özgürlüğü sunacaktır.

Kış bahçesi dış etkenlerden ve hava koşullarından olumsuz etkilenmeyecek kalitede cam ve çelik malzemelerden üretilmektedir. Tamamı profesyonel üretim ve montaj ekibi ile yapıldığında uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanılabilecektir.

Bu konsept son yıllarda şahsa ait mülklerden çok, işyerleri ve özellikle kafelerin vazgeçilmesi olmuştur. İşyerleri personel motivasyonunu ve huzur dolu bir çalışma ortamını tesis edebilmek için, kafeler ise müşteri kapasitesini dört mevsim geniş tutabilmek ve iyi bir konfor sunabilmek maksadıyla kış bahçesi konseptini kullanmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

  1. Kış bahçelerinde uygulama öncesinde proje ve teknik çizim hizmeti verilmekte mi?
    Evet teknik çizim hizmetini ek olarak müşterilerimizin isteği doğrultusunda vermekteyiz. Keşif hizmetinde müşterilerimizin hangi uygulama seçmesi doğrultusunda öneri ve fikirler sunmaktayız. Bunun yanında istendiği zaman yapacağımız uygulamanın teknik çizim ve projelendirilmesi hususunda da hizmet vermekteyiz.

Makalede Neler Var?

Yukarı Git