Hareketli Cam Çatı

Hareketli Cam Çatılar ve Açılır kapanır tavanlar, soğuk ve yağışlı havalarda yapıldıkları mekânı korumakta her mevsim kullanılabilir mekânlar oluşturmaktadır. Bu mekânları oluştururken aynı zamanda estetik bir görünüm kazandırır.

Hareketli Cam Çatıların Avantajları

Açılır kapanır tavan sistemleri sayesinde yaşam alanlarını genişletir. İnşa edildiği mekânda ısı yalıtımı sağlamaktadır. Sadece soğuk ve yağışlı havalarda değil aynı zamanda yaz aylarındaki kavurucu sıcaklarında etkilerini azaltır. Bu sistemlerin her mekâna uygulanacak geniş model yelpazesi ve ürünler ile çözümler sunmaktadır. Mekânın üzeri tamamen kapatılabildiği gibi tamamen açılabilmektedir. Isı yalıtımı sayesinde ısı tasarrufu sağlar.

Cam Çatılar Nerelerde Tercih Edilir?

Yağmurlu ve yağışlı havalarda su yalıtımı sayesinde içeriye su almaz. Camlar rüzgâra ve çarpmaya karşı dayanıklıdır. Tavan sistemlerinin temizlenmesi çok kolaydır. Ayrıca paslanmaz malzemeden yapılmaları sebebi ile paslanma yapmayacaktır. Bakım ihtiyaçları da oldukça az olup uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilecektir. Ses yalıtımı da sağlayabilmesi sebebiyle ortamın huzurlu havasına katkı sağlar. Camlar ve çerçeveleri dış etkenlere karşı üst düzey dayanaklığa sahiptir.

Hareket Edebilen Cam Tavan Sistemleri

Açılır cam tavan sistemlerinde mekânlara uygun çözümler bu konuda ücretsiz olarak talep edilecek keşif ile ulaşılmaya başlanacaktır. Bu sayede mekânınızın ölçüsü alınacak sizin istediğiniz alan ile ilgili uygun bir proje yapılacaktır. Proje sizin tercihleriniz ve tasarım ekibinin ince çalışması ile şık bir tasarım oluşturulacaktır. Bu tasarım sayesinde istenen estetik görünümün tüm güzelliğinden yararlanabilecektir. Müşteri beğenisi sağlandıktan sonra ince işçilik ve teknolojik makinalar sayesinde mekânın şıklığını sağlayacak üretim yapılacaktır. Bu üretim son derece deneyimli ustalar tarafından titizlikle montaj yapılarak estetik görünümün kusursuz olması sağlanacaktır. Kısa sürede montaj yapılacak uygulanacak mekânı inşaat görünümüne bürünmesine neden olunmayacaktır.

Sistem Uygulamasının Fiyatlandırması

Hareketli cam çatı fiyatlarına birçok husus etki etmektedir. Bunların başında mekânın genişliği, tasarıma, tercih edilecek ek aksesuarlara, cam kalınlığına göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda yapılması gereken firmamızdan keşif istemek ve tercihlerinizden sonra oluşturulacak proje sonucu fiyat hesaplaması yapılmaktadır.

Fiyatlandırmada müşteri memnuniyetini en üst seviyede sağlama gayreti nedeniyle en üst düzey kalitedeki ürün uygun fiyatlı sağlanmaktadır. Tüm sistemlerde kullanılan malzemeler TSE standartlarında ve kalitesi piyasada da bilinen malzemelerden oluşmaktadır.

Soğuk ve sıcak havalardan belirli alanların korunması adına son dönemlerde kullanımı artan tentelerin çeşitlerinin de aynı oranda artmasını sağlamış oldu. Klasik tarzdaki tente çeşitleri bir yerin dış kısımlarına sabit olarak takılmakta ve bulunulan alanı dış etkenlere karşı korumaktadır. Ancak özellikle de son dönemlerde özellikle işletmelerin büyük bir kısmı hareketli cam çatı tercih ediyor. Çünkü klasik tarzdaki tente kapamalarda onların hareket ettirilmesi gibi bir durum söz konusu olmaz. Böyle olunca da kişiler tenteleri yalnızca sabit bir yerde kullanmak zorunda kalabilirler. Halbuki hareketli tente kapamalarda bu durum tamamen ortadan kaldırılmış olmaktadır. Şimdilerde hareketli tente kapama modelleri de isteğe bağlı olarak özel şekillerde hazırlanmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

  1. Cam çatı nedir?
    Bir yapının en üstünde bulunan parçaların bütününe çatı denir. Cam çatı ise ana taşıyıcı, aks ve ara taşıyıcılarında çelik, alüminyum gibi malzemeler kullanılan üst kaplama örtüsünde ise özel üretilmiş camların kullanıldığı bir çatı sistemidir.
  2. Ağır iklim şartlarına dayanıklı mıdır?
    Kesinlikle. Sistem için üretilen taşıyıcılardan, üst kaplamada kullanılan cama kadar tüm malzeme standartların dışında tüm iklim koşullarına dayanıklı ve oldukça sağlamdır.
  3. İzolasyon ömrü ne kadardır?
  4. Montaj süreci ne kadardır?
  5. Hareketli çatı sistemlerinin ömrü ne kadardır?

Makalede Neler Var?

Yukarı Git