Fabrika Çatı Aydınlatması

Yüksek tavanlı geniş mekânlar arasında sayılan fabrikalarda daha kaliteli bir çalışma ortamı için farklı sistemler geliştirilmektedir. Gün ışığından en güzel şekilde yararlanmayı sağlayan fabrika çatı aydınlatması sayesinde sizlerde büyük avantajlar sağlarsınız. Profesyonel bir ekip tarafından profesyonel olarak yürütülen hizmetlerimizden memnun kalacaksınız.

Fabrikalarda Gelişmiş Aydınlatma Sistemleri

Son dönemlerde popüler olan fabrika çatı aydınlatması ile hem çalışma alanları aydınlanır hem de havalandırılır. Yapılan işin hammaddesine göre ortama zararlı partiküller yayılmaktadır. Bu da çalışanların sağlığına olumsuz etki ederek ciddi sorunlara neden olmaktadır. Kullanım kolaylığı sunan fabrika çatı aydınlatması sistemi ile çalışılan ortamlar havalandırılarak zararlı kimyasallardan arındırılır. Bu sayede temiz ve sağlıklı ortamda çalışma sağlanır. Ayrıca karanlık olan ortamlar gün ışığı ile aydınlanmış olur.

Nerelerde Kullanılır? Avantajları Nelerdir?

Çatı aydınlatma sisteminin nerelerde kullanılabileceği birçok işyeri sahibi tarafından araştırılmaktadır. Her türlü fabrika ortamında uygulanabilen bu sistem özellikle kimyasal üretim tesisleri, endüstriyel yapılar, gıda tesisleri, turistik tesisler, Pazar yerleri, fuar alanları, tarım – hayvancılık tesisleri ve depolama sistemlerinde kullanılmaktadır.

Fabrika Çatı Aydınlatma Kapakları

Eskiden teknolojik olmayan yöntemler kullanılmaya çalışılırken, teknolojinin gelişmesi ile beraber yeni nesil aydınlatma sistemleri kullanıma sunulmaktadır. Alanında uzman olan bir ekip tarafından sunulan bu sistemler sayesinde gün ışığından daha fazla yararlanılmaktadır.

 Fabrikalarda çalışma ortamları çok önemlidir. Sağlıklı ortamlarda çalışan bireylerin işgücü performansı çok daha yüksektir. Yapılan işin türüne göre kullanılan ham maddeler ortama bazı kimyasal bileşenleri yayarlar. Bu kimyasalları soluyan çalışanların sağlığı ciddi derecede tehdit altındadır.Çalışanların sağlığını korumak ve daha güvenilir bir ortamda çalışmalarını sağlamak için çatı aydınlatma sistemleri geliştirilmiştir. Bu sistem sayesinde gün ışığından uzun süre faydalanabilirsiniz. Bu da elektrik enerjisinden tasarruf etmenizi sağlar.

Görüldüğü gibi fabrikalara uygulanan aydınlatma sistemleri ekonomik avantaj sağlar. Elektrik enerjisinden sağlanan tasarruf sayesinde ödenen fatura tutarı azalır. Ayrıca ortamın istendiği zaman havalandırılması sağlanarak çalışanların işgücü verimi yükseltilir. Bu da elde edilecek işin kalitesini artırır.Birçok yönden avantaj sağlayan aydınlatma sistemini fabrikalarınız için mutlaka düşünmelisiniz. Dayanıklı ve güvenilir olan aydınlatma sistemlerimiz sayesinde hem çalışanlarınızın sağlığını korursunuz hem de ekonomik fırsatları elde edebilirsiniz.

2mm ile 12 mm arasında değişen kalınlıkları bulunan levhalar Polikarbon çatı aydınlatması uygulamalarından elde edilmek istenen sonuca bağlı olarak tercih edilmektedir. Her alanda mükemmel aydınlatma çözümünü elde etmek için kullanabileceğiniz en ekonomik çözüm olan Polikarbon çatı aydınlatması firmamız tarafından en uygun koşullarda sizlere sunulmakta olup, her alan için uygulama gerçekleştirilebilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

  1. Çatı aydınlatmalarının yalıtıma herhangi bir zararı olur mu?
    Çatı aydınlatmaları çatının bir bölümü yahut tamamı için uygulana doğal aydınlatma amaçlanan bir uygulamadır. Ek ve birleşim kısımları çatı örtüsü yada ters tavana doğru monte edildiğinde ve gerekli izolasyon malzemeleri uygulandığında çatı aydınlatmalarında kesinlikle hiçbir yalıtım sorunu yaşanmamaktadır.
  2. Kullanılan malzemelerin çeşidi nelerdir?
  3. Malzemelerin garanti süreleri ve malzeme ömrü ne kadardır?
  4. Çatı Yalıtımının ömrünü kısaltma gibi problem yaşatır mı?
  5. İmalat ve montaj süreci ne kadar sürer?

Makalede Neler Var?

Yukarı Git