Çelik Çatı

Son dönemlerde popüler olan ve her alanda kullanılabilen çatı sistemleri sağlam yapısı ile ön plana çıkmıştır. Malzemelerin kalitesi ve profesyonel işçilik ile uzun süre konfor sağlayan çelik çatı sistemleri binalarda, iş yerlerinde, kapalı alanlarda uygulanmaktadır. Peki, bu sistemin faydaları nelerdir?

Profesyonel Hizmetler İle Güvenli Alanlar

Çelik çatıların en önemli özelliklerinin başında güvenilir olması gelmektedir. Çelik olması nedeni ile sökülme ya da kopma gibi sorunlar ile karşılaşmazsınız. Güven veren özelliği ile bazı riskleri ortadan kaldıran çelik çatı sistemlerimiz su sızdırmaz. Mevsim şartlarına uyumlu olduğu için pas tutmama özelliği vardır.Çeliğe soğuk olarak şekilde verme yöntemi ile tasarlanan çelik çatılar, ihtiyaçlarınız ve taleplerinize göre farklı şekillerde tasarlanmaktadır. Çelik çatıların kullanım alanları çok geniştir.

Çelik Çatıların Kullanım Alanları

Son dönemlerde çok talep gören çelik çatı sistemleri kolay kullanımı ile birçok avantaj sağlamaktadır. Uygulama yapılacak alanın şartları göz önüne alınarak üretilen çelik çatılar yeni nesil yöntemler arasına girmiştir. Teknolojinin gelişmesi ile beraber geliştirdiğimiz sistemlerimiz ile sizlere daha avantajlı ve kullanışlı ürünler sunuyoruz.

 •  Alışveriş merkezleri
 •  Depolar
 •  Hafif çelik binalar
 •  Konut yapıları
 •  Sosyal tesisler
 •  Hayvan barınakları
 •  Hangarlar

 Neden Çelik Çatılar Tercih Edilmelidir?

Çatı sistemleri yaptırmayı düşünenler neden çelik çatılar sorusunu sormaktadır. Birçok konuda avantajı olan çelik çatıların ekonomik olması ilk özelliğidir. Diğer çatı sistemlerine göre çok ekonomik olan bu sistemin dayanıklı olması bir diğer avantajıdır.Özellikle su sızdırmayan yapısı ile kış aylarındaki kar ve yağmur gibi dış etmenlerden koruyan çelik yapılar rüzgâr ve fırtına sorunlarında da dayanıklıdır. Montajı son derece kolay olduğu için zaman tasarrufu sağlar. Ayrıca imalat süresi de kısadır.

Çelik Çatı Sistemlerinin Avantajları

Ömrü uzun olan çelik çatılar istediğiniz zaman nakliye edilebilmektedir. Yani binadan taşınacağınız zaman çatı sisteminizi de rahatlıkla götürebileceksiniz. Bu da sizlere ekonomik avantaj sağlayacak. Projelendirme aşamasından itibaren yanınızda olan ekibimiz sizlere isteklerinize en uygun üretimi yapmaktadır.Diğer çatı sistemlerinde görülen eksiklikler çelik çatılarımız ile ortadan kaldırılmıştır. Her türlü alanlarınızda kullanabileceğiniz çatı sistemlerimizi inceleyerek çelik çatıların farkını görebilişiniz.

Sık Sorulan Sorular

 1. Diğer sistemlere göre avantajları nelerdir?
  Çelik konstrüksiyon kullanılarak oluşturulan çatılarda montaj süreci diğer çatı sistemlerine kısayla daha hızlı ilerler. Bunun yanında sistemde kullanılan çelik profil yada makas sistemleri uzun ömürlü ve dayanıklı malzemelerdir. Fiyat ve uzun kullanım sürecin düşünüldüğünde ki buna pratik, hızlı montajda eklendiğinde çelik çatı sistemleri birçok avantaja sahiptir.
 2. Ekstra konstrüksiyona ihtiyaç olur mu?
 3. Montaj süreci nasıl olur?
 4. Deprem, toprak kayması gibi afetlere ne kadar dayanıklıdır?
 5. Yalıtıma faydaları nelerdir?

Teras Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Yukarı Git