Çatı Kaplama Malzemeleri

Birçok farklı sistemde ve yapıda oluşturulmuş çatı kaplama malzemeleri kullanım türleri ve fiyat aralıklarına bağlı olarak kendi içlerinde çeşitlilik arz etmektedir. En bilindik ve en popüler kullanım yöntemi olarak kiremit başlı çatı kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır. Kökeni Roma zamanlarına dayanacak kadar eski olan kiremit, bugün birçok evde ve iş yerinin çatısında ana madde olarak kullanılmaktadır.

Kiremit, pişiren toprak levhalardan meydana getirildiği için son derece pratik bir maddedir. Aynı zamanda son derece ekonomik olması nedeniyle de dünyada ve Türkiye’de milyonlarca kişi tarafından tercih edilmektedir. Kiremit dışında en fazla kullanılan çatı kaplama malzemesi akrilik kiremitlerdir.

Çatı Kaplama Malzemelerinde Çeşitli Ürünler Neler?

Düz kiremitlerden en temel farkı boyanabilir özelliklerde olmasıdır. Bu nedenle özellikle tek katlı ve müstakil evlerde dekoratif bir ayrıntının oluşması açısından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu özelliği sayesinde kırmızı ve tonlarında olan normal kiremitlere alternatif olarak geliştirilmiştir. Koruduğu binanın rengine göre özel boyalar ile boyanan uyumu ile birlikte sıklıkla tercih edilmektedir.

Özellikle çevreye uyumlu olması ve geri dönüştürülebilir bir maden içeriğine sahip olması nedeniyle dikkatleri çeken titanyum çinko da son beş yıl içerisinde çok fazla sayıda evin ve iş yerinin çatı kaplama malzemesi olarak uygulamaya geçilmiştir. Ekonomiktir ve her yapıya uyum sağlar. Sipariş üstüne istenilen ölçütlerde hazırlanabilir bir özelliktedir. Portatif ve hafif olması nedeniyle taşınabilir özelliklere sahiptir.

Sık Sorulan Sorular

  1. Çatı keşiflerinde her hangi bir fiyat alınıyor mu?
    Keşif için firmamız herhangi bir ücret müşterilerimizden talep edilmemektedir. Keşif hizmetimiz şu şekilde olmaktadır. Ekiplerimiz uygulamanın yapılacağı alana gelir. Ölçü ve hesaplamalar yapılır. Uygulama hususunda önemli notlar tutulur. Akabinde bu uygulama için bir fiyat teklif formu hazırlanır ve tarafınıza yollanır. Bu hizmet tamamen ücretsizdir. Keşif sonrası teknik çizim ve projelendirme hizmeti istendiğinde bu hizmetimiz cüzi bir miktar karşılığında müşterilerimize sunulmaktadır.
  2. En sık tercih edilen çatı malzemeleri hangileridir?
  3. Ekonomik çatı malzemeleri hangileridir?
  4. Ürünlerinizin garanti süreleri ne kadardır?

Teras Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Yukarı Git