Cam Çatı

Yapılara çatı uygulamalarında pek çok farklı sistem ön plana çıkmaktadır. Son dönemlerde popüler olan yeni nesil çatı yöntemlerimizden cam çatı sistemleri, gökyüzü ile olan bağlantısını koparmak istemeyen kişilerin ihtiyaçlarına uygun yapılan bir sistemdir. Birçok alanda uygulanan bu sistem sayesinde yarı açık alanlarınız da korunaklı hale getirilmektedir.

Çatı sistemleri, yağmur, kar ve benzeri doğa afetlerinden, güneşin yakıcı etkilerinden koruyan sistemlerdir. Cam çatı modelleri ise, ayrı bir kategoride değerlendirmek gerekir. Normal çatılar sadece yağmur, kar ve güneş ışınlarından koruma sağlarken, cam çatılar bu etkilerden korumanın yanı sıra, içerisinin aydınlanmasını sağlayan sistemlerdir. Güneş ışınlarını içeri alan ve oturulan mekanların etkili bir şekilde aydınlanmasını sağlayan cam çatı modelleri, polikarbon alaşımlı sağlam özelliklere sahiptir.

Uzun Ömürlü Çatı Sistemleri

Mevsime göre hareketlilik sağlayabilen cam çatı sistemleri açılır ve kapanır özellikte dizayn edilmektedir. Kullanışlı olması ile dikkat çeken cam çatılar sağlam yapısı ile uzun süre kullanıma uygundur.

Bu sistem sayesinde yaz aylarında tam olarak yazlık bir alana, kış aylarında ise tam olarak kışlık bir alana sahip olabilirsiniz. Çelik yapılar ile bütünleştirildiği zaman son derece güvenilir olan cam çatı sistemleri ihtiyaçlarınıza göre sabit, manuel ve motorlu olarak tasarlanabilmektedir. Keyifli ve kolay bir kullanımı olan bu sistemden memnun kalacaksınız.

Hafif bir yapısı olan cam çatı, binalarınıza ya da uygulanan herhangi bir alana fazla yük bindirmezler. Ayrıca su geçirmeyen bir özelliğe sahiptirler. Bu sayede kış aylarındaki yağmur ve kar gibi hava olaylarından alanınızı korur.Estetik bir görünüme sahip olan cam çatılar her mekâna uygun olarak tasarlanabilmektedir. Binalarınızı fırtına ve rüzgâr gibi dış etmenlere karşı da koruyan cam çatılar, geliştirilen sistemlerimiz ile daha da koruyucu hale gelmiştir.

Yaşam Alanlarınıza Uygun Tasarımlar

Yağmuru, yıldızları, doğayı ya da gökyüzü izlemek istediğiniz kafe, bar, fabrika, restoran, alışveriş merkezi ya da binalarınız gibi farklı alanlara uyguladığımız cam çatılar sayesinde gökyüzünü gözlerinizin önüne seriyoruz. Son derece etkileyici bir tasarım olan çalışmamız ile alanlarınıza estetik bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Cam çatıların en önemli özelliklerinden biri de dış etkenlere karşı koruyucu bir görev üstlenmesidir. Cam olduğu için sağlam değilmiş gibi görünse de, aslında birçok sistemden çok daha sağlamdır. Kaliteli malzemeler ile üretilen bu çatılar ile yaşam alanlarınızda güven içerisinde oturabilirsiniz.Teraslarınızı verimli kullanamıyorsanız ve alanlarınızdan daha fazla faydalanmak istiyorsanız en uygun modeli seçerek ekonomik ve estetik çözümü bulmuş olursunuz. Profesyonel bir şekilde uygulanan cam çatılardan memnun kalacaksınız.

Sık Sorulan Sorular

  1. Kullanılan malzemelerin garanti süresi ne kadardır?
    Uygulamada kullandığımız malzemeler çatı örtüsü (cam), çatı bağlantı aparatları, birleşim silikonları, alüminyum baskı çıtaları ve taşıyıcı konstrüksiyon olmak üzere birbirinden bağımsız 5 ana üründür. Her ürünün farklı kullanım ömrü ve garantisi vardır. Fakat Albayrak Yapı İnşaat olarak yaptığımız her cam ve skylight çatı sistemlerine 5 yıl ürün ve işçilik garantisi vermekteyiz.
  2. Cam çeşitleri nelerdir?
  3. Cam yerine polikarbon kullanılabilir mi?
  4. Cam kapamada en ekonomik sistem hangisidir?

Makalede Neler Var?

Yukarı Git