Cam Balkon

Özellikle yaz ayları için yaşam alanı haline getirilen balkonların kış mevsiminde de kullanılabilmesi için etrafının kapatılması tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır. Işığı ve görüş alanını yok etmeden pratik bir kullanım sağlayan cam balkon seçeneği sürmeli, katlamalı ve elektrikli olarak kullanılabilir.

Kaliteli Malzemeler Kullanılması Çok Büyük Önem Taşımaktadır

Camlar alüminyum profiller ile desteklenip, silikon ile sağlam bir şekilde yapıştırılmaktadır. Cam kalitesi ve dayanıklılığı uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. İzolasyon konusunda doğru malzeme ve işçiliğe bağlı olarak ısı tasarrufu konusunda ekonomik katkı sağlamaktadır. Aynı durum ses yalıtımı için de geçerlidir.Doğru bir şekilde ölçü alınarak ortaya sağlıklı bir tasarımın çıkması sağlanmaktadır. Bu konuda tecrübeli ve deneyimli kişilerin yardımı sorunsuz bir şekilde tüm sürecin geçirilmesini sağlamaktadır. Bronz, mavi, füme, yeşil gibi farklı cam rengi seçenekleri bulunmaktadır. Rayları kolay geliş gidiş imkanı ile pratik bir kullanım imkanı sunmaktadır.

Temizliği Kolay Bir Şekilde Yapılmaktadır

Cam kanatlar içeriye doğru katlandığı için uzanmaya ve sarkmaya gerek kalmadan temizlik tehlikeli bir durum yaşanmadan yapılmaktadır. Yumuşak bezler ile silim işlemi yapıldığı zaman kesinlikle çizilme sorunu yaşanmaz. Temizlik yapılırken kıl fitillere zarar verilmemesi dikkat edilmesi gereken detaylar arasında yer almaktadır. Metal olan yerlere kimyasal yerine zararsız maddeler kullanılırsa paslanma ya da kararma sorunu kesinlikle yaşanmaz. Kasa içinde kalan tozlar elektrik süpürgesinin ince uçlu parçası ile temizlenmektedir.

Teras Cam Balkon Sistemleri

Camların buğu yapmasını engelleyen spreyler yağmur sonrasında fazlasıyla işe yarayarak bu durum ortadan kalkmaktadır. Düzenli olarak yağ bakımı yapıldığı zaman sorunsuz bir kulanım sağlanmış olunur. Vidaların belirli aralıklarda kontrol edilerek sıkıştırılması da problem yaşanmamasını sağlamaktadır. Tekerleklerin bakımları pas sökücü spreyler ile yapılmaktadır. Silikon sadece iç kısım için değil, dış kısma da uygulanmaktadır. Mutfak balkonu için de uygulanan bu sistem kiler olarak da kullanılmaktadır.Özellikle küçük boyutlardaki evler için alan kazanılması için en ideal olan seçenekler arasında yer almaktadır. Balkonun ölçüsü ve modeline bağlı olarak farklı fiyat seçenekleri yer almaktadır. Bu değişimler kullanılan malzemenin kalitesine bağlı olarak da farklılık göstermektedir.

Sık Sorulan Sorular

  1. Kullanılan camın kalitesi ve çeşidi nedir?
  2. Güvenlik açısından bir problem çıkabilir mi?
  3. Dolu yağması gibi zorlu şartlara dayanıklı mı?
  4. Keşif maliyeti ne kadar?
  5. Yalıtıma her hangi bir zararı var mıdır?

Makalede Neler Var?

Yukarı Git