Balkon Üstü Kapatma Sistemleri

Balkon Üstü Kaplama Sistemleri: Balkonlar her evin en değerli köşelerinden birisidir. Balkonun daha şık ve konforlu bir hale gelmesi ile birlikte her mevsimde kullanılması da mümkün olmaktadır. Bunun için de balkon ve terasların üstünü kapatmak etkili bir yöntem olmaktadır.

Ayrıca bu balkon üstü kapatma sistemleri farklı özellikleri ve teknikleri ile görsel olarak ve işlevsellik olarak çeşitliliği sağlamaktadır. Oldukça kaliteli olan kapatma sistemleri ile balkonları istenilen konfora sahip olması mümkün oluyor.

Hızla gelişen ve değişen yaşam koşulları ve yaşam tarzları düşünülerek balkonu daha kullanışlı hale getirmek gerekiyor. Balkonun üstünü kapatmak için kullanılan sistemin yağmur suyunu ve kar tanelerini tutabilecek ve balkona gelmesini engelleyecek güçte olması gerekiyor. Bu aşamada da balkonun üstünü kapatmada kullanılan örtü sisteminin ham maddesinin farklılığı ile farklı özelliklerde kapatma sistemleri yapılabilmektedir. Bu sistemlerle balkonların üstünü kapatan sistemlerin çeşitliliği sayesinde farklı işlevlere sahip olan dekor çalışmaları da yapılabilmektedir.

Balkon Üstü Kapatma Sistemleri nde Çeşitlilik

Balkonda oluşturulmak istenen atmosfere göre farklı konsept çalışmaları yapılmaktadır. Bu farklı konseptlere uyum sağlayacak olan kapatma sistemleri çeşitleri de farklı konseptlerde etkin bir şekilde kullanılabilecektir. Etkili bir şekilde tasarlanacak şeffaf ve bir o kadar da korunaklı mekanlar oluşturmaya yarayan cam sistemleri kullanılacaktır. Cam uygulamalı şeffaf olan kapatma sistemleri daha çok tamamen kapatılıp kış bahçesi ya da her mevsimde kullanılacak balkonlarda tercih edilmektedir. Ayrıca ahşap sundurma şeklinde kullanılan kapatma sistemleri de çoğu kez birçok balkon türünde kullanılabilmektedir.

Pvc ya da ahşap çitalar üzerine kullanılan membran, şilte ve kiremit görünümlü malzemeler kullanılarak şık bir görünüme sahip olan örtü sistemleri kullanılabilmektedir. Tüm bu sistemler tamamen şık ve bir o kadar da kullanışlı olmaları ile tercih edilmektedirler. Evlerin en önemli noktalarından bir yer olan balkonlar kullanılacak oldukları şekilde ve işleve göre oldukça farklı şekilde düzenlenebilmektedir. Ancak önemli olan bu alanın evin dışarıyla olan bağlantı noktasını çok iyi değerlendirmek gerekiyor. Balkon üstü kapatma sistemleri de bu noktada balkonların oldukça konforlu ve kullanışlı hale gelmesine büyük ölçüde olanak sağlıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

  1. Balkon kapatmalarda hangi uygulamalar yapılmaktadır?
    Balkon kapatma üst kapatmanın mevcutta olduğu bir uygulama olduğundan kalan tek bir alan kalmakta oda yan bölümlerdir. Bu bölümlerde müşterilerimizin tercihleri uzun ömürlü, dayanıklı ve estetik görümlü uygulamalardır. Balkon kapatmalarda sürgü cam sistem, katlanır cam balkon ve son olarak doğrama (Alüminyum ve PVC) uygulamaları yapmaktayız.

Teras Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
3 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Yukarı Git