Balkon Üstü Kapatma Sistemleri

Balkon Üstü Kaplama Sistemleri: Balkonlar her evin en değerli köşelerinden birisidir. Balkonun daha şık ve konforlu bir hale gelmesi ile birlikte her mevsimde kullanılması da mümkün olmaktadır. Bunun için de balkon ve terasların üstünü kapatmak etkili bir yöntem olmaktadır.

Yaz aylarında evlerinde hoşça vakit geçirmek amacıyla ve hobi olarak kullanılan balkonlar binalarda önemli bir yer tutuyor. Genellikle ev eşyalarının ve kullanılmayan eşyaların muhafazasında ve hobi odası olarak kullanılan balkonlar sadece yaz aylarında değil kış aylarında da kullanılmaktadır. Özellikle açık olan balkonlar kış aylarında yağmur kar gibi olumsuz hava koşullarından korunması için balkon kapatma işlemleri uygulanır. Balkon kapatma işlemi çelik ve ahşap kapatma işlemiyle birlikte en çok tercih edilen kapatma sistemlerinden biridir.

 Bu İçeriği Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz…

 

Ayrıca bu balkon üstü kapatma sistemleri farklı özellikleri ve teknikleri ile görsel olarak ve işlevsellik olarak çeşitliliği sağlamaktadır. Oldukça kaliteli olan kapatma sistemleri ile balkonları istenilen konfora sahip olması mümkün oluyor.

Hızla gelişen ve değişen yaşam koşulları ve yaşam tarzları düşünülerek balkonu daha kullanışlı hale getirmek gerekiyor. Balkonun üstünü kapatmak için kullanılan sistemin yağmur suyunu ve kar tanelerini tutabilecek ve balkona gelmesini engelleyecek güçte olması gerekiyor. Bu aşamada da balkonun üstünü kapatmada kullanılan örtü sisteminin ham maddesinin farklılığı ile farklı özelliklerde kapatma sistemleri yapılabilmektedir. Bu sistemlerle balkonların üstünü kapatan sistemlerin çeşitliliği sayesinde farklı işlevlere sahip olan dekor çalışmaları da yapılabilmektedir.

Balkon Üstü Kapatma Sistemleri nde Çeşitlilik

Balkonda oluşturulmak istenen atmosfere göre farklı konsept çalışmaları yapılmaktadır. Bu farklı konseptlere uyum sağlayacak olan kapatma sistemleri çeşitleri de farklı konseptlerde etkin bir şekilde kullanılabilecektir. Etkili bir şekilde tasarlanacak şeffaf ve bir o kadar da korunaklı mekanlar oluşturmaya yarayan cam sistemleri kullanılacaktır. Cam uygulamalı şeffaf olan kapatma sistemleri daha çok tamamen kapatılıp kış bahçesi ya da her mevsimde kullanılacak balkonlarda tercih edilmektedir. Ayrıca ahşap sundurma şeklinde kullanılan kapatma sistemleri de çoğu kez birçok balkon türünde kullanılabilmektedir.

Pvc ya da ahşap çitalar üzerine kullanılan membran, şilte ve kiremit görünümlü malzemeler kullanılarak şık bir görünüme sahip olan örtü sistemleri kullanılabilmektedir. Tüm bu sistemler tamamen şık ve bir o kadar da kullanışlı olmaları ile tercih edilmektedirler. Evlerin en önemli noktalarından bir yer olan balkonlar kullanılacak oldukları şekilde ve işleve göre oldukça farklı şekilde düzenlenebilmektedir. Ancak önemli olan bu alanın evin dışarıyla olan bağlantı noktasını çok iyi değerlendirmek gerekiyor. Balkon üstü kapatma sistemleri de bu noktada balkonların oldukça konforlu ve kullanışlı hale gelmesine büyük ölçüde olanak sağlıyor.

Şimdilerde teras üstü kapatma işlemleri oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Genel olarak bu sistem yapılırken terasın kapatılacak olan yerinin çelik ya da ahşap konstrüksiyonu üzerine tente kurulum işlemi yapılmaktadır. Şimdilerde insanların isteklerine bağlı olarak birbirinden farklı teras üstü kapatma sistemi hazırlanmaktadır. İnsanların bu aşamada dikkat etmeleri gereken en önemli şey ise kendi terasları için en uygun sistemin hangisi olduğunun doğru belirlenmesi.

Çelik, Skylight, ahşap seçenekleri arasından seçimin yapılmasının sonrasında ise çalışmalara başlanacaktır. Hangi sistem olduğu fark etmez öncelikli olarak yapılacak olan projenin 3D çizimlerinin yapılmasıdır. Dayanıklı ve uzun ömürlü teras üstü kapatma sistemlerinin doğru olarak yapılabilmesi adına her bir noktaya doğru şekilde dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Yapılacak olan en ufak bir yanlışlık sonrasında teras üstü kapatma işlemi tam anlamıyla gerçekleştirilmemiş olur.

Sıkça Sorulan Sorular

  1. Balkon kapatmalarda hangi uygulamalar yapılmaktadır?
    Balkon kapatma üst kapatmanın mevcutta olduğu bir uygulama olduğundan kalan tek bir alan kalmakta oda yan bölümlerdir. Bu bölümlerde müşterilerimizin tercihleri uzun ömürlü, dayanıklı ve estetik görümlü uygulamalardır. Balkon kapatmalarda sürgü cam sistem, katlanır cam balkon ve son olarak doğrama (Alüminyum ve PVC) uygulamaları yapmaktayız.
Yukarı Git