Ahşap Teras Kapatma

Ahşap Teras Kapatma: Çatı katında dairesi bulunan apartman sakinleri ve müstakil evlerde yaşayanların ortak problemi niteliğindeki teras ve çatı uygulamaları noktasında firmamızın sunduğu hizmetlerden birisi olan teras kapatma uygulamaları, geleneksel çatı kapatma uygulamalarının en çok kullanılanlarındandır.

Optimum maliyetle ulaşılabilecek en efektif çözüm olarak kabul edilebilir. Eğer üzeri açık bir terasınız varsa bir çok problem sizi beklemektedir. Öncelikle yağışlar nedeniyle su akıntıları bu tip zeminlerde neredeyse engellenmesi mümkün olmayan problemlerdir. Kaldı ki su kaçağı nedeniyle ortaya çıkacak yapı sorunlarının tadilatı teras kapatma için bir kez katlanacağınız maliyetlerden çok daha fazla olacaktır. Zira üzeri kapatılmamış bir teras, sürekli yağışa maruz kalacağından, sürekli tadilat gerekli olacaktır.

Ahşap Teras Kapatma Avantajları

Ahşap teras kapatma ile üzerini kapattığınız terasın doğru biçimde inşa edilmiş olması koşulu ile suyu zemine aktarması söz konusu değildir. Kullanacağınız herhangi bir çatı kaplama metodu suyun doğrudan tahliyesi için yeterli olacaktır. Tabii dilerseniz teras kapatma yöntemi ile kapattığınız çatınıza cam kaplama yaptırabilir, kazandığınız su akıntısı avantajının yanı sıra ciddi bir ısı yalıtım faktörünü de elde etmiş olursunuz. Zira teras katların altında kalan odaların ısı kaybı oranı çok ciddi seviyelere ulaşmaktadır.

Siz de teras kapatma yöntemi ile teraslarınızı kapattırmak istiyorsanız, hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayınız. Uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilecek kaliteli uygulamalar sayesinde dört mevsim konforu yaşayabilirsiniz.

Teras üstü kapatma uygulamasında 2 farklı modelde ahşap malzemesi kullanılmaktadır. İlk uygulama modelinde kapatılacak olan alanın tüm taşıyıcı direk ve aksları ahşap bloklardan oluşur. Çelik cıvata ve çivilenerek montajı yapılır. Sonrasında ters tavan ve terasın yan kısımlarının uygulamasına geçilir.

Son uygulamada ise kapatılacak olan alanın ana taşıyıcı, ara taşıyıcı ve akslarında metal profiller kullanılır. Bunların uygulamasından kaynaklama ve metal cıvatalar ile montajı yapılır. Sonrasında metal aksam antipas ile boyanır. Amaç zamanla metalde paslanma olup deforme olmasını engellemek içindir. Son işlemde tüm metal aksam ahşap ile kaplanır. Bu sayede ahşap bir görüm sağlanmaktadır. Son uygulamada kullanılan malzeme çelik olacağından teras kapama uygulaması ahşaba nazaran daha sağlam ve dayanıklıdır.

Yanları açık olan teras kapatma seçenekleri tam kapalı sistemlerden daha az maliyetlidir. Bunların dışında çelik teras kapatma modelleri son on yılda oldukça popüler bir hal kazanmaktadır. Özellikle sağlam dokusu ve fazla işçilik gerektirmeyen pratik montajı sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir. Su izolasyonu konusunda da püf noktalara sahip olan çelik teras kapatma modelleri uzun ömürlü kullanımlar için ideal ölçülere sahiptir. Bunun dışında ahşap malzemelerden yapılmış ahşap kapatma modelleri diğer seçenekler arasında yer almaktadır.

 

Yukarı Git